Спецпроєкти

Київський тиждень критики: як проходив вчетверте і коли буде наступний?


Київський тиждень критики – це цьогорічний фестиваль, програму якого складають досвічені кінокритики. Цього року він відбувся вже вчетверте, зібравши більше 4200 переглядів фільмів у столичному кінотеатрі «Жовтень».

Розповідаємо, як проходив КТК, і нагадуємо про дати наступного – аби ви заздалегідь позначили їх в календарику і не забули прийти!

Цьогорічний тиждень критики: як це було?

Звісно, свої корективи внесла пандемія, та все ж фестиваль відбувся. Із дотриманням всіх карантинних вимог – глядачі в залі розміщалися за шаховою розсадкою, не забували про маски, а на вході їм обов’язково вимірювали температуру.

На відкритті фестивалю проходила церемонія нагородження третьої національної премії кінокритиків КІНОКОЛО, заснована в межах КТК у 2018 році. 

Найкращим фільмом року стала стрічка «Атлантида» Валентина Васяновича. Також Васянович виборов ще одну нагороду – як найкращий режисер.

Відзнаки отримали й інші фільми, як-от «Нетерпимість» Станіслава Битюцького, «Земля блакитна, ніби апельсин» Ірини Цілик, «Віктор_робот» Анатолія Лавренішина та «Погані дороги» Наталки Ворожбит.

Київський тиждень критики 2020 складався з трьох програм:

Міжнародна секція: сім стрічок-призерів та учасників світових кінофестивалів – Санденса, Берлінале, Роттердама, Торонто і Венеції.

«Фокус: Україна-Франція» – пілотна програма Київського тижня критики та Українського інституту, який організовує шоукейси українського кіно для міжнародної. Цьогорічний її партнер – Французький інститут в Україні.

«Дивні дні» – футуристичні стрічки-роздуми про те, якою могла бути наша сучасність, та, на жаль чи на щастя, не стала. Тут були представлені фільми режисерів 60-90-х та їхні погляди на еволюцію нашого мінливого світу.  

Секція «Перший погляд» – це студентські стрічки: «Течія» Поліни Горобець, «Потерпи трошки» Любові Гончаренко, «Чачьо» Віталія Гавури, «Піца, паста і баста» Валерії Ободянської та «Двоє» Влада Вітріва, – які були представлені провідним українським продюсерам, відбірникам кінофестивалів та кінокритикам. 

Після стрічок глядачі могли обговорити фільми з кураторами фестивалю. Цьогоріч ними були співзасновниця Спілки кінокритиків України Дарія Бадьйор, кінознавець Станіслав Битюцький, критик та колумніст Сергій Ксаверов та кінокритикиня, журналістка DTF Magazine Анна Дацюк. 

У рамках Тижня критики відбулися також онлайн-дискусії, серед яких – презентація рейтингу «100 найкращих українських фільмів всіх часів», а також дискусія кінокритиків «Нова реальність: кіно під час пандемії».

А коли наступний?

Якщо ви не встигли на КТК, ще є можливість подивитися завтра додатковий показ стрічки «Антлантида». А ще – відзначайте в календарі дати з 21 по 27 жовтня 2021 – це буде наступний фестиваль, який палко радимо відвідати.

Організатор фестивалю – компанія «Артхаус Трафік» за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Медіапартнери фестивалю: Тиждень, Kinowar, LB.ua, Platfor.ma, Радіо Аристократи, Bit.ua, Нове українське кіно, The Village Україна

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь