Спецпроєкти

«Літаюча тарілка» врятована? Держава взялася за збереження перлини радянського модернізму


Міністерство культури та інформаційної політики внесло будівлю Українського інституту науково-технічної експертизи та інформації («Літаюча тарілка»), що розташована в Києві на Либідській, до переліку реєстру пам’яток архітектури та монументального мистецтва.

Про це написав у своєму телеграм-каналі міністр Олександр Ткаченко.

За його словами, це крута новина, бо:

  1. Будівля унікальна за своїм архітектурним рішенням. Продумане планування робить її однією з таких, що після реставрації може стати сучасною концертною залою.
  2. Об’єкт у тренді епохи світового модернізму того часу.

«З боку міністерства зробили все можливе. Передаю естафету КМДА та Віталію Кличко. Вам необхідно внести “тарілку” у список виявлених пам’яток об’єктів культурної спадщини. Тоді ми завершимо процес внесення її до державного реєстру пам’яток місцевого значення. Навіщо? Щоб зберегти прекрасний архітектурний об’єкт. Аж раптом комусь захочеться звільнити місце під черговий торговий центр? У вас на це 5 днів», – написав Ткаченко.

Водночас Департамент охорони культурної спадщини КМДА вніс будівлю до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини і направив відповідний наказ до Міністерства культури та інформаційної політики України. Про це повідомила пресслужба КМДА.

Раніше ми розповідали, що Флоріан Юр’єв почав розробляти «Літаючу тарілку» у шістдесятих, коли тема космосу захопила буквально всіх. Готова споруда була тільки у 1978 році. Архітектор проєктував її для світломузичного театру: з амфітеатром і чудовою акустикою. Однак стала вона Інститутом науково-технічної інформації. А кілька років назад на неї почав зазіхати торговельний центр, розташований поруч. Імовірність того, що «Літаюча тарілка» зникне з київського пейзажу, сколихнула активістів і взагалі всіх небайдужих.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь