Спецпроєкти

Українці зможуть змінювати по батькові: які умови


В Україні дозволили змінювати по батькові з 14 років. Відповідне рішення сьогодні на засіданні ухвалила Верхвна Рада.

До цього дня законодавство України відносно вільно дозволяло фізичній особі змінювати ім’я або прізвище. Однак, на відміну від можливості змінити власне ім’я та прізвище, законодавство не передбачало право змінювати на власний розсуд своє по батькові.

Тепер же набули чинності такі правила:

  • від 16 років людина має право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або) власне ім’я, та (або) по батькові;
  • людина від 14 років має право змінити своє прізвище та (або) власне ім’я, та (або) по батькові за згодою батьків;
  • якщо над людиною, яка досягла 14 років, встановлено піклування, зміна прізвища та (або) власного імені, та (або) по батькові такої особи можлива за згодою піклувальника;
  • той, хто досяг 14 років, має право змінити своє прізвище та (або) власне ім’я, та (або) по батькові за згодою одного з батьків, якщо другий з батьків помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав стосовно цієї дитини тощо;
  • якщо хтось із батьків заперечує щодо зміни по батькові дитини, спір може вирішувати орган опіки та піклування або суд.

Раніше ми розповідали, що Міністерство охорони здоров’я України оновило список країн «червоної» та «зеленої» зон. Про це свідчать дані на сайті МОЗу.

Також ми писали про кількість людей, які зараз живуть в Україні. Прочитати це можна за цим посиланням.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь