Україна підтримала бойкот Huawei. За це США пообіцяли Київу фінансову допомогу
Уряд США пропонує Україні фінансову допомогу, щоб покрити різницю у ціні на обладнання 5G між китайською компанією Huawei та іншими надавачами телекомунікаційних послуг.
Про це повідомив заступник держсекретаря США з питань економічного розвитку, енергетики та довкілля Кіт Крах під час онлайн-брифінгу 22 грудня.
«Ви можете запитати себе: чому пропозиція Китаю нижча? Чому вони надають такі дешеві послуги? Тому що вони хочуть дістати ваші дані… Уряд США, зокрема DFC (Американська корпорація фінансування міжнародного розвитку – ред.) може покрити різницю в ціні», – сказав Крах.
За даними ЗМІ, вартість обладнання компанії Huawei для України значно нижча за конкурентів, а експерт із кібербезпеки Володимир Стиран наголошував, що Україна навряд може собі дозволити будь-яке інше обладнання 5G, окрім Huawei.
We join over 50 Clean Countries in welcoming Ukraine’s support for the Clean Network principles. Thank you to the government of Ukraine and Prime Minister @Denys_Shmyhal for your commitment to securing your sovereignty, citizens’ privacy, and intellectual property.
— Secretary Pompeo (@SecPompeo) December 22, 2020
Проте коли США офіційно звинуватили Huawei у викраденні особистих даних користувачів, уряд України висловив свою підтримку принципам ініціативи Чиста мережа», в якій беруть участь держави і телекомунікаційні компанії, які працюють над захистом націнтересів і конфіденційності даних своїх громадян. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Із заступником держсекретаря #США Кітом Крачем обговорили ??-?? співпрацю у сприянні безпечному Інтернету для наших громадян та компаній. #Україна підтримує принципи “Чистої мережі” й залишиться надійним партнером для інвестицій технологічних компаній з усього світу.
— Denys Shmyhal (@Denys_Shmyhal) December 22, 2020
Заступник держсекретаря Крах підтримав це рішення і наголосив, що це допоможе Україні інтегруватися до НАТО та ЄС, оскільки більшість членів цих об’єднань приєдналися до «Чистої мережі».
У посольстві США в Україні уточнили, що поки Україна офіційно не долучилася до ініціативи «Чиста мережа», але висловила підтримку її принципам.
Раніше ми розповідали, що ЄС посилює антимонопольну кампанію. Вже у вівторок оприлюднили закон, який встановлює доволі суворі обмеження для технологічних гігантів. До компаній, які мають більше 45 мільйонів користувачів, висунуть більш суворі вимоги. За порушення правил конкуренції можуть штрафувати до 10% від річного обігу, а ще можуть змусити продати одно з підприємств – включно з правами і торговими марками.