Спецпроєкти

Анімовані дорослі фільми: як виникло порно з віртуальними інфлюенсерами


Щохвилини Pornhub реєструє 80 тисяч відвідувань, 77 тисяч пошукових запитів та 219 тисяч переглядів відео. Найпопулярнішим запитом у 2019-му було слово «japanese», а друге місце зайняло слово «hentai».

Останнім часом Pornhub відзначає зростання інтересу до анімаційного порно. До жанру належать і фільми з 3D-моделями.

Розповідаємо в матеріалі, як виникли та розвивались анімовані дорослі фільми.

Витоки анімаційного порно

Японська індустрія розваг популярна завдяки коміксам (манга) та аніме. Іноді ілюстровані герої в анімаційних малюнках та фільмах беруть участь ще й у сценах сексуального характеру. Хентай називаються гетеросексуальний статевий акт, яой – гомосексуальні стосунки між чоловіками, а юрі – тільки між жінками.

Витоки анімованих порнозображень можна знайти ще у 19 столітті.  До зародження аніме-порно доклав руку Кацусика Хокусая – автор тієї самої культової картини «Велика хвиля в Канагава». 1814-го він написав картину «Сон дружини рибака», де зображений восьминіг, що займається сексом із жінкою. Саме цей сюжет став ідеєю для багатьох японських коміксів та анімаційних фільмів. 

Трохи згодом Тосіо Маеда, японський мангака (так називають авторів/-ок коміксів), створив одне з найвпізнаваніших аніме «Уроцукідодзі. Легенда про наддемона» (1986) з тентаклями, тобто фалообразними щупальцями.

Тосіо Маеда розповів, що на створення фантастичного демона вплинуло японське законодавство, яке тоді забороняло зображувати на екрані фалос. Тому статевий орган художник вирішив замінити на щупальці. Зараз цензура вже не така жорстка, та порно з тентаклями досі залишається популярним.

Бюджет фільмів з японським хентаєм доволі низький. Продаються вони невеликим числом копій, тому виробники ставлять високі ціни на відео. А от через швидкість вироблення графіка в результаті доволі низької якости. 

Порно та віртуальні інфлюенсери

Ми вже розповідали про віртуальних інфлюенсерів та їхню популярність у соціальних мережах. Такі 3D-моделі є комерційними проєктами та часто співпрацюють з відомими брендами.

Окрім сфери моди та спорту, є віртуальні моделі, які знімаються у порно. Явище виникло у 2019-му році. Одним з таких проєктів є вебкам-модель Projekt Melody. Рухається і розмовляє у відео  жива дівчина, але голос і зображення з камери перетворюється в 3D-аватар.  

Вона має профілі у Twitter  і YouTube, стрімить ігри у Twitch, заробляє на віртуальних нюдсах через Patreon, веде вебкам-стрім у Chaturbate і викладає їх на PornHub. На Twitch, YouTube і Twitter у цього проєкту по 300-400 тисяч підписників, на Patreon понад 3 тисячі добровільно фінансово підтримують проєкт. У загальному рейтингу моделей Pornhub Projekt Melody входить у топ 125.

Нещодавно американське видання Verge розповідали історію про цей проєкт. Творці Projekt Melody посварилися з 3D-художником, який зробив для них модель віртуальної дівчини за $5000. Під час наступного її оновлення партнери не змогли домовитися про оплату. Врешті художник розповів, що Projekt Melody незаконно використовують його інтелектуальну власність. Конфлікт завершився скасуванням партнерства Projekt Melody та Twitch. А загалом юристи стверджують, що питання інтелектуальної власности в такому випадку доволі складне і неоднозначне.

Ще однією віртуальною порнозіркою зі штучним інтелектом є Джеді Вейлз – представниця бренду YouPorn.  Авторами віртуальної порномоделі є компанія віртуальної реальности Camasutra VR, яка базується в Лос-Анджелесі. Джеді активно веде соціальні мережі, але Instagram час від часу блокує її профіль через непристойний вміст фото.

«Джеді є найкращою представницею технологічних інновацій, тому вона ідеальна віртуальна модель YouPorn. Ми намагалися знайти найкращий спосіб взаємодії з користувачами за допомогою Twitter та Instagram. На жаль, наші профілі часто блокують або навіть видаляють. 

Завдяки Джеді ми не тільки створюємо нове обличчя для нашого бренда, але й можемо взаємодіяти з нашими користувачами абсолютно по-новому. Ми сподіваємося, що Джеді стане для порносвіту такою ж важливою інфлюенсеркою, як Ліл Мікела для світу моди», – прокоментував голова YouPorn Чарлі Хьюз.

Процес створення таких моделей буває різним: хтось приходить до художників з уже готовим дизайном та хоче адаптувати його, а хтось бажає зробити персонажа з нуля. Створення 2D-моделі може зайняти кілька тижнів, для 3D-моделі термін буде ще більшим.

Критика

Сексолог Нараян Редді розповідає:

«Аніматори створюють нові фільми, тому що на них є попит і вони зображують речі, на відтворення яких  у людей не вистачає сміливости. Або ж такі дії можуть бути просто незаконними. Тобто анімаційне порно з віртуальними персонажами слугує виходом для пригніченого бажання».

Водночас хентай, як і інші форми порнографії, часто критикують за його нереалістичність. Дослідник Макото Сайто розповідає:

«Нереалістичне зображення чоловічого пеніса в таких фільмах породжує низьку самооцінку і невпевненість у чоловіків. Багато юнаків та дівчат звертаються до хентаю з метою самоосвіти. Тому їм необхідно отримати адекватне уявлення про людську сексуальність і навчитися відокремлювати світ фантазій від реального світу. Однак зрозуміло, що видання більш реалістичної манги буде невигідне виробникам, адже на незвичайні сюжети існує підвищений попит».

Український гештальт-терапевт та сексолог Анатолій Ігнатуша коментує:

«Загалом сексологія вважає: все, що приносить людині задоволення, здійснюється по взаємній згоді та нікому не шкодить, є нормальним. Тому жодної проблеми в тому, що хтось збуджується та мастурбує на віртуальних інфлюенсерів, немає».

Що каже закон

За статистикою, у 30% хентаю є сьотакон і лолікон, тобто еротичні сцени, в яких беруть участь діти 8-12 років. Закон, що забороняє виробництво і поширення дитячої порнографії, в Японії мальовану продукцію не охоплює. Тож у країні лолікон не розглядається як дитяча порнографія, оскільки реальних дітей у ньому немає. А от у США лолікон вважається порнографією і володіння такими матеріалами є незаконним. 

Деякі компанії йдуть на хитрощі: в американських релізах вирізаються окремі сцени або ж  змінюють вік персонажів. Так сталося з OVA La Blue Girl, героїня якого в англійській адаптації перетворилася зі школярки в студентку. Окрім того, були вирізані всі порнографічні сцени з мініатюрним ніндзя Нін-Ніна, товаришем головної героїні, бо зовні він нагадував дитину.

У Великобританії, Франції та Іспанії також практикується вирізання окремих сцен, які можуть бути поза законом. У Канаді, Австралії, Новій Зеландії, Швеції, Ірландії, Україні та на Філіппінах лолікон і сьотакон визнані видом дитячої порнографії та заборонені законодавством.

В Україні це питання регулюється законом «Про захист суспільної моралі» та факультативним протоколом до «Конвенції про права дитини щодо торгівлі дітьми, дитячої проституції і дитячої порнографії».

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь