Спецпроєкти

Винахід дня: у США створили апарат УЗД, який можна носити в кишені


Дослідники з каліфорнійської компанії Vave Health створили апарат УЗД, який важить лише 340 грамів і підключається до смартфона для передачі та обробки даних.

Про це повідомляє видання New Atlas.

Зазвичай медичні системи ультразвукової візуалізації доволі великі і громіздкі, проте генеральний директор компанії Vave Амін Нікозаде створив двайс, який можна носити в кишені. Нікозаде проводив дослідження з мініатюризації систем, які були частиною його докторської дисертації у Стенфорді.

Пристрій вагою 340 грамів складається з п’єзоелектричного перетворювача, літієво-магнієвого корпусу, який сприяє відведенню тепла, і силіконової ручки для захоплення. Однієї чотиригодинної зарядки його знімної літій-іонної батареї вистачить на більше ніж годину безперервного сканування. Водночас пристрій має захист від вологи, тому його можна занурювати під воду на глибину до 1 метра протягом пів години.

Користувачі можуть вибирати між чотирма налаштуваннями візуалізації: серця, легенів, черевної порожнини та акушерства/гінекології. До того ж є можливість вручну керувати такими параметрами, як посилення, глибина і фокус.

Зображення можна подивитися в реальному часі за допомогою програми на смартфоні або планшеті iOS або Android з підключенням до Wi-Fi, а зберегти кадри – як на мобільному пристрої, так і на хмарному сервері.

Взяти в оренду Vave  за передплатою коштує 99 доларів США на місяць – сюди входить і заміна оновленого зонда один раз на два роки.

Раніше ми розповідали, що одна із 400-500 жінок дізнається про свою вагітність на 20 тижні, а одна з 2500 жінок – у той момент, коли починає народжувати. Саме це явище і називають прихованою або непомітною вагітністю. А її ймовірність у три рази вища, ніж, наприклад, імовірність, що у вас народиться трійня.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь