Спецпроєкти

Безробітних у Києві навчатимуть IT-спеціальностей


Мінекономіки та Державний центр зайнятості спільно з Мінцифри навчатимуть безробітних професії ІТ-шників у межах експерименту. 

Про це повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації.

Навчання фінансуватиме Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. 

В експерименті візьмуть участь роботодавці з IT-бізнесу, профільні суб’єкти освітньої діяльности та зареєстровані безробітні. До ініціативи також можуть приєднатися ті організації і школи, які не мають ліцензії та акредитації. Наприклад, IT-академії, IT-курси.

Як це відбуватиметься?

Навчання повинно тривати не більше, ніж 6 місяців. По закінченню роботодавець має влаштувати безробітного у свою компанію не менше, ніж на рік, зі встановленою зарплатою, що дорівнює двом мінімальним заробітним платам. 

«Мінекономіки продовжує системну роботу щодо зайнятости населення та  допомагає громадянам України знаходити роботу з конкурентною заробітною платою. Тепер безробітні можуть набути кваліфікацію в IT-сфері та отримати перспективну роботу.  При цьому протягом навчання зберігається виплата допомоги по безробіттю», ― зазначив Міністр розвитку економіки Ігор Петрашко. 

Експеримент планують провести спершу тільки в Києві, а в разі успішного результату – поширити ініціативу на інші міста України.

Раніше ми розповідали, що LinkedIn опублікував свій щорічний звіт найзатребуваніших професій у 2020 році. Проаналізовані дані згрупували у 15 професій з найбільшим попитом.

Першими у списку опинилися співробітники електронної комерції, статистика прийняття на роботу нових працівників зросла на 73%. Також найбільш затребуваними виявилися фахівці з кредитування та іпотеки – 59%. Третє місце посів допоміжний медичний персонал, наприклад, асистент охорони здоров’я, фармацевт, технік, стоматолог. 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь