Спецпроєкти

Чому люди нудяться від сексу у тривалих стосунках і що з цим робити


Секс може бути пристрасним або романтичним, а от у деяких парах він буває взагалі нудним. Згідно з даними Journal of Sex Research, 27% жінок і 41 % чоловіків незадоволені своїми сексуальними стосунками.

Сьогодні розповідаємо, куди в стосунках зникає пристрасть та як її повернути.

ЧОМУ ЦЕ ВІДБУВАЄТЬСЯ

Сексуальна нудьга часто трапляється з тими, хто втратив інтерес до сексу зі своїм постійним партнером. На початку стосунків закохані не можуть відірватися одне від одного. Однак гарячий період закінчується приблизно за рік та частота статевих контактів поступово знижується. 

Причин може бути безліч.

Невирішені конфлікти

Немає щирих розмов та емоційного зв’язку, натомість є особисті комплекси, ревнощі та образи, що пригнічують сексуальне бажання.

Чимало людей цікавляться сексом загалом, але набагато менше зацікавлені в сексуальності зі своїм партнером. У них досі є сексуальні думки та фантазії, вони досі реагують на сексуальні стимули (подібно до ненаситної сцени у фільмі) і, можливо, навіть досі регулярно мастурбують, але їм нудно або вони уникають сексу з партнером. Був час, можливо, довгий час, коли вони не могли відвести руки одне від одного, але зараз частіше беруться за пульт.

Медичні проблеми

Довготривала проблема зі здоров’ям може забрати радість від сексу. Наприклад, буває так, що людина із СДУГ гіперсексуальна, але більше орієнтується на порно, а не на партнера/-ку. СДУГ може бути причиною гіпосексуальности – постійного або періодичного зникнення сексуальних фантазій та бажання. 

Або ж  під час діабету високий рівень цукру в крові пошкоджує судини та нерви. Це перешкоджає припливу крови до статевих органів. У чоловіків виникають проблеми з ерекцією та еякуляцією. А жінки втрачають бажання, скаржаться на сухість статевих органів та проблеми з оргазмом.

Біль під час сексу 

Біль під час проникнення або ж диспареунія спричиняє проблеми у фізичному та емоційному плані. Явище не є рідкістю та може призвести до страху перед сексом та уникнення його.

Депресія

Депресія та тривога впливають і на сексуальне життя людини. Згідно з дослідженням 70% дорослих, які переживають депресію, мали проблеми з лібідо.

Прийом ліків

Деякі антидепресанти можуть приглушити бажання та призводити до проблем з ерекцією у чоловіків.

Втома та недосип

Коли організм відчуває стрес через труднощі зі сном, мозок пригнічує вироблення статевих гормонів, таких як естроген та тестостерон, на користь гормону стресу – кортизолу. Це й призводить до зниження статевого потягу або еректильної дисфункції.

ЩО РОБИТИ

Зверніться до лікаря

Якщо причинами змін у вашому статевому житті є хвороба, депресія та тривога, то варто звернутися до профільних спеціалістів, які допоможуть вирішити проблеми на фізіологічному рівні, або до психотерапевта. Дослідження свідчить, що когнітивна поведінкова терапія покращує сексуальну функцію, допомагає подолати стрес та тривожність.

Серед усіх лікарів зверніть увагу на сексолога: він допоможе вам і вашому партнерові/-ці виявити проблеми, додати рішучости та повернути пристрасть до вашого сексуального життя. 

Спілкуйтеся

Якщо ви відчуваєте, що ваше статеве життя стало нудним, першим і найважливішим кроком є ​​відкрита, чесна дискусія з вашим партнером/-кою. Важливо не засуджувати партнера/-ку. Ось як психотерапевти радять розпочати розмову:

«Я помічаю, що останнім часом у нас у спальні все по-іншому. Усе гаразд?»

«Я спостерігаю, що ми більше не займаємося сексом так часто, як раніше. Ти не проти про це поговорити?»

«Мені дуже не вистачає іскри між нами, і я хочу її повернути. Давай спробуємо кілька нових речей у сексі?» 

Відсутність спілкування дійсно впливає на якість сексу. Спробуйте обговорити з партнером/-кою ваші симпатії, бажання та антипатії. Можливо, він/-вона навіть не здогадується про ваші думки та побоювання. Відвертість та усвідомлення проблеми зрушить вас на крок уперед.

Дослідження свідчить, що вдосконалення духовного та емоційного інтелекту може поліпшити сексуальне задоволення.

Знайдіть час для пристрасного сексу

Якщо у вас і вашого партнера/-ки виникають проблеми з пошуком часу на секс, це може залишити вас незадоволеними. А ще через це ви можете сприймати секс як рутинну роботу та те, що вам ніби «треба» робити».

Якщо ви хочете знову насолоджуватися сексом, то спробуйте виділити для нього вільний вечір, влаштувати романтичну вечерю та просто розслабитися. 

Спробуйте рольові ігри

Згідно з дослідженням, приблизно 22% людей коли-небудь пробували рольові ігри. З їхньою допомогою ви можете створювати та розігрувати цікаві сексуальні сценарії та спробувати щось нове. 

Рольові ігри дійсно можуть допомогти поліпшити сексуальне спілкування та додати пристрасть у ваш секс.

Спробуйте сексіграшки

Сексіграшки можуть стати чудовим доповненням до здорового статевого життя. На ринку існує безліч девайсів як для мастурбації, так і для парного сексу. Завдяки іграшкам ви зможете краще зрозуміти потреби себе та партнера/-ки і зробити хороший секс ще кращим.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь