Спецпроєкти

Вчені визначили, звідки найчастіше береться мікропластик в океані


Канадські вчені взяли зразки на 71 ділянці в океані і дійшли висновку, що мікропластик з’являється в океані не через сміття, а через прання одягу.

Дослідження опублікували в Nature Communications.

Було встановлено, що на один кубічний метр води в океані припадає 40 частинок мікропластику. 

У 2016 році науковці брали зразки води у європейській та північноамериканській частині Арктики, а також на Північному полюсі. Зразки брали на глибинах від трьох до восьми метрів, а також на глибині 1 015 метрів з моря Бофорта. 

Звідки береться мікропластик?

За підрахунками вчених, лише з одного предмету одягу виділяється мільйони мікропластикових волокон. Тому в середньому одна сім’я з Канади та США за рік створює 533 мільйони волокон внаслідок домашнього прання. 

У ході дослідження було виявлено, що мікропластикові волокна «подорожують» на далекі відстані, тому, наприклад, волокна з Америки будуть не в американських водах, а далі на сході Північного Льодовитого океану. 

Як це виправити?

Науковці пропонують апгрейдити роботу стічних каналів, щоб ті очищали воду від волокон мікроплатику, перед тим як ті потраплять в океан. Також вони продовжать дослідження і збиратимуть зразки води з інших частин океану.

Раніше ми повідомляли, що пляшечки для годування немовлят виділяють мільйони частинок мікропластику на день. Малюки все це їдять. 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь