Спецпроєкти

Антиутопії та наукова-фантастика: добірка найкращих серіалів про технології


bit.ua зібрав добірку найкращих серіалів про технології за останні 10 років. Навіть якщо ви не цікавитеся науковою фантастикою, деякі стрічки припадуть до душі, адже показують інший бік нашої реальности.

«Чорне дзеркало»

Кількість сезонів – 5

Було б смішно, якби не було так сумно. «Чорне дзеркало» – це суміш наукової фантастики, драми, трилера та саркастичної комедії. Серіал, який змушує задуматися про інший бік медалі технологічного життя. 

Презентували його в 2011-му, а остання версія 5 сезону вийшла в червні 2019-го. «Чорне дзеркало» високо оцінили глядачі та критики: антиутопія отримала вісім переміг у номінації Еммі (три серед них – за найкращий телевізійний фільм).

Перша серія першого сезону ніби ставить глядачам виклик, після якого деякі не змогли продовжити перегляд серіалу. Це дарма, адже кожна серія має власний сюжет, який розчаровує та смішить, але точно не залишає байдужим.

«Чорне дзеркало» дійсно є унікальним серіалом: ти дивишся на екран, обурюєшся, думаєш: «Та ну, це нісенітниця якась». А потім проходить декілька днів/місяців/років і ти розумієш – сюжет серії відтворюється в реальності.

Світ «Дикий Захід»

Кількість сезонів – 3

Спочатку серіал непросто зрозуміти, але згодом ви будете захоплені цією інтелектуальною розповіддю, візуальними ефектами та деталізованою графікою.

За сюжетом реальні люди розважаються в парку футуристичних атракціонів, де мешкають людиноподібні роботи. Та іноді їхні розваги бувають занадто жорсткими та розпусними. Одного дня щось пішло не так – і роботи отримали можливість самостійно керувати своїм життям.

Серіал є адаптацією однойменного фільму, а до його зіркового акторського складу увійшли Ентоні Гопкінс, Ед Гарріс, Джеймс Марден, Бен Барнкс, Еван Вуд, Джефрі Райд. Авдиторія першого сезону серіалу – 12 млн глядачів, що робить його найпопулярнішим першим сезоном у серії HBO.

«Кремнієва долина»

Кількість сезонів – 6

«Кремнієва долина» – серіал про еволюцію високих технологій Північної Каліфорнії. Ця комедія відображає сатиричну картину внутрішнього устрою технологічних компаній.

Серіал сповнений несподіваних поворотів, діалоги життєві, персонажі добре прописані і з кожним сезоном розкриваються все яскравіше.

Кремнієва долина отримала визнання критиків за класний сценарій та гумор. Шоу номінували на велику кількість нагород – наприклад, п’ять поспіль номінацій на премію Primetime Emmy Award за видатний комедійний серіал.

«Пан Робот»

Кількість сезонів – 4

«Пан Робот» – серіал про Еліота Алдерсона: інженера з кібербезпеки днем ​​та хакера вночі, який до того  ж потерпає від тривожного розладу та клінічної депресії. Головний герой разом з групою хакактивістів має мету – зламати дані найбільшої корпорації Америки і списати її борги. 

Шоу розкриває можливі наслідки впливу технологій на наше життя: не тільки етику і деталі злому, а й, наприклад, потенційний вплив криптовалюти на світову економіку.

Режисер Сем Есмаїл під час роботи над серіалом задіяв справжніх хакерів, щоб зробити його максимально реалістичним.

Четвертий сезон серіалу вийшов у 2019 році. Загалом шоу отримало безліч нагород, зокрема дві премії «Золотий глобус», дві премії «Еммі» і премію Пібоді.

«Видозмінений вуглець»

Кількість сезонів – 2

«Видозмінений вуглець» науково-фантастичний серіал, дія якого розгортається приблизно на 350 років в майбутньому. Тут люди можуть завантажувати цифрові версії себе в «стеки», міняти й покращувати свої тіла.

У першому епізоді «Зміненого вуглецю» навчений вбивця Такеши Ковач, якого грає Джоел Кіннаман з «Карткового будиночка» і «Вбивства», прокидається у в’язниці і виявляє себе в новому тілі. У нього є вибір: або залишитися там, або погодитися на роботу з розкриття вбивства одного з найбагатших людей світу – Лоренса Бенкрофта.

Крім концепцій «стеків», у серіалі є й інші відсилання до футуристичних технологій, наприклад, готель, який управляється тільки штучним інтелектом.

Серіал, заснований на однойменному кіберпанк-романі Річарда Моргана 2002 року, та був випущений на Netflix у лютому 2018 року.

«Зупинись і гори»

Кількість сезонів – 4

Серіал розгортається протягом десяти років та описує вигаданий погляд на революцію ПК 1980-х років та поширення інтернету на початку 1990-х років.

Назва шоу відповідає конструкції комп’ютерного машинного коду Halt and Catch Fire (HCF), виконання якого призвело б до припинення роботи центрального процесора комп’ютера.

У кожному наступному сезоні серіал ставав усе популярнішим, і до моменту його завершення критики вважали його одним з найкращих шоу 2010-х років.

«Люди»

Кількість сезонів – 4 

«Люди» – науково-фантастичний серіал, дія якого відбувається в альтернативний час. Тут віртуальні помічники живуть у будинку з людьми та виконують ролі нянь та домогосподарок. 

Шоу також стирає етичну межу між людьми та роботами. Після перегляду можна замислитися, чи вважається зрадою, якщо чоловік займається сексом із цифровою машиною

Шоу стало найуспішнішою дорамою Channel 4 за 20 років та отримало позитивні відгуки критиків і глядачів.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь