Спецпроєкти

Як стерилізація котів і собак може врятувати їм життя? Пояснюємо, чому треба стерилізувати домашніх улюбленців


В останній вівторок лютого щорічно відзначають Всесвітній день стерилізації домашніх тварин. Цьогоріч він припав на 23 лютого.

Вперше Spay Day проводився у 1995 році в США та був ініційований Лігою тварин Доріс Дей (DDAL).

Головна мета Дня стерилізації – звернути увагу на проблему безпритульних тварин та популяризувати стерилізацію як безпечний та найбільш гуманний спосіб контролювати народжуваність та зменшення кількості безпритульних тварин.

Популяризацією стерилізації чотирилапих в Україні активно займається фонд Happy Paw, який стерилізує безпритульних тварин. Останніми кількома роками фонд ще й допомагає стерилізувати домашніх улюбленців, власники/-ці яких – люди третього віку або малозабезпечені родини, які самі не можуть оплатити таку операцію. 

Цьогоріч, щоб привернути увагу до необхідності стерилізації домашніх тварин, фонд Happy Paw разом з фандрейзинговою платформою Kind Challenge проводять Забіг свідомих тварин, до якого можна долучитися онлайн з будь-якої точки планети у період 22-28 лютого.

Головна мета заходу – зібрати кошти на стерилізацію домашніх тварин малозабезпечених сімей Києва. 

Kind Challenge – це фандрейзингова платформа для бігунів, на якій кожен може створити свою кампанію і зібрати будь-яку суму для одного з благодійних фондів. Особливістю Забігу свідомих тварин є те, що бігунами і фандрейзерами цього разу виступають самі песики. Кампанії створюються від імені собак, які розповідають про важливість стерилізації та збирають кошти за допомогою своїх господарів. 

Наприклад, ось так виглядає кампанія свідомої собачки Юти, а так про неї розповідає її подруга-людина Катя.

Ідея забігу належить засновниці платформи Kind Challenge Тані Гриньовій.

Таня пояснює:

«500-1000 грн, ціна стерилізації домашнього песика чи котика здається не такою великою сумою. Але для тисяч українських родин – це вагома частина сімейного бюджету, яку не готові витратити на свого улюбленця. А ще, на жаль, не всі власники і власниці тварин розуміють, що життя без стерилізації для активної домашньої тварини приносить страждання не тільки її господарям, але й самому коту чи собаці. 

Крім того, за “необережного” вигулу можуть з’явитися нові безпритульні тварини. Масштаб проблеми дуже великий і неочевидний з першого погляду. Саме тому разом із фондом Happy Paw ми вирішили привернути увагу до стерилізації забігом-флешмобом та зібрати кошти на вирішення цього питання у Києві. 300 000 грн дозволять провести цю процедуру для 600 тварин. Маємо надію, що це тільки початок великого проєкту!».

Детальніше про умови участі та подарунки для учасників читайте у нашому матеріалі або на сторінці забігу у Facebook.

Раніше ми вже писали про плюси і мінуси стерилізації, та щоб остаточно розвіяти сумніви щодо небезпеки такої операції, а також заохотити долучатися до благодійного забігу ми поспілкувалися з лікаркою-ветеринаркою, головою правління фонду Happy Paw та людьми, які вже стерилізували своїх улюбленців. А також пропонуємо послухати, що думають про це самі песики:

 

? «Я щасливий пес. Моя сім‘я піклується про мене, і я радію кожному дню. Люблю побігати і спробувати підлогу на смак, люблю погратися своїми іграшками, отримувати смаколики від свого друга-людини та звісно обіймашки з ним/нею.

Мені подобається побігати з іншими песиками і зізнаюся чесно понюхати їхні попки теж :) Але я знаю, що для кожного собаки, яка не збирається заводити серйозні стосунки та народжувати дітей важлива стерилізація.

Ваші люди-друзі ще не знають про це? Розкажіть їм! Шкідливі пігулки, шокові ошийники та постійна заборона спілкуватися з товаришами – не вихід.

Стерилізація – безпечний та гуманний спосіб контролювати народжуваність серед тварин, продовжити наше життя на кілька років та зробити його більш комфортним. Але я знаю, що, на жаль, не всі наші друзі-люди мають кошти, щоб заплатити за операцію, яка, до речі, є повністю безпечною.

?Протягом 22-28 лютого я буду бігти разом зі своїм другом-людиною, щоб зібрати кошти на стерилізацію домашніх песиків та котиків літніх людей та родин, які не можуть собі це дозволити.

?Приєднуйся до Забіг свідомих тварин разом зі мною! Реєструйся на платформі kindchallenge.net, обирай фонд Happy Paw, бігай, розповідай про свою ініціативу та збирай кошти, щоб допомогти стерилізувати товаришів-собак, які не можуть самі заплатити за операцію. Або попроси свого друга-людину закинути грошенят!

Усі учасники отримають класні подарунки – модний адресник та сертифікат на чіпування, а ще зможуть виграти класні призи. Я вже хочу! Ну все, я побіг».

Деталі – у нашому івенті Забіг свідомих тварин

? Відео – Diana Andrunyk

?Дякуємо всім учасникам: Сравчику Kateryna Babkina, Хайфі Anna Andriienko, Айві Oksana Hoshva, Грізлі Kseniya Borodatova, Марті Maria Chepovskaya, Форсі Svitlana Luchkina Морісу Stacy Pavlyshyna та Евріці Lena Balbek

Опубліковано KIND Challenge Понеділок, 22 лютого 2021 р.

 

Ролик зняла арт-директорка Діана Андруник, відома своєю доброчинною виставкою «Не така, як інші, вона»:

«Візуальна подача дуже допомагає просувати ідеї. Тому мені було приємно долучитися до створення та втілення промо-ролику. Сам концепт відео був придуманий практично на знімальному майданчику: показати як це, коли тебе люблять і піклуються. Хочу закликати кожного, чиє серце защемить під час перегляду, доєднатися до забігу!».

Наталя Мазур, лікарка ветеринарної медицини, в.о. директора КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини»:

«Стерилізація тварин – це планова операція, яку повинні проходити всі тварини, що не є племінними. Плюси цієї операції полягають в тому, що тварини, в переважній більшості, стають спокійнішими та в них зникають потяги до втеч. З точки зору здоров’я самої тварини головним плюсом є уникнення подальших проблем, а саме запалення органів розмноження та профілактика деяких онкозахворювань. 

Основні мінуси стерилізації – це можлива надлишкова вага та післяопераційні ускладнення, які зустрічаються досить рідко та легко лікуються. Також стерилізація профілактує подальше розповсюдження безпритульних тварин». 

Пані Наталя також підготувала поради для всіх, хто планує цього тижня долучитися до Забігу свідомих тварин:

«Участь у забігах є досить важливим фактором розвитку собак, зокрема зміцнення скелетної мускулатури, укріплення серцево-судинної та дихальної систем. Але треба пам’ятати про підготовку тварини до подолання дистанцій, а саме проводити комплекс розминальних вправ. Їх можна провести навіть граючись з твариною. Це попередить можливе травмування тварини та підготовить її до забігу.

Не слід забувати також про протипоказання до подолання довгих дистанцій: хвороби ШКТ у стадії загострення, включаючи захворювання гепатобіліарної системи; хвороби органів дихання (бронхіальна астма, коллапс трахеї, онкозахворювання, гострі запальні процеси); захворювання серцево-судинної системи; захворювання опорно-рухового апарату, включаючи захворювання хребта; захворювання ЦНС, включаючи епілепсію.

Загалом для здорових собак забіги є цілком безпечними та навіть корисними».

Ольга Спектор, голова правління БФ «Щаслива лапа» (Happy Paw)

«Для нашого суспільства тема стерилізації тварин поки залишається досить складною. Проте ми не шукаємо простих шляхів:) Адже за статистикою більшість безпритульних тварин, які опинились на вулиці або у притулках, колись були домашніми. Щоб вирішити цю проблему, ми підтримуємо та пропагуємо стерилізацію домашніх тварин, які не є племінними.

Ми вважаємо, що справжня любов – це стерилізувати свого хвостаня, а не давати йому шкідливі пігулки, вдягати шокові нашийники, забороняти спокійно гуляти з іншими тваринами або ж викидати на вулицю небажаних цуценят чи кошенят.

Протягом останніх декількох років фонд Happy Paw у співпраці з клініками КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» активно працює з власними програмами стерилізації як домашніх, так і безпритульних тварин. 

Ми впевнені, що люди хочуть зробити життя своїх улюбленців щасливим та комфортним, але часом помиляються в тому, що ліпше для здоров’я і спокою тварини. Тож наші друзі з Fedoriv Agency створили неймовірну кампанію під назвою «Love is…» про важливість стерилізації домашніх улюбленців, у якій ми разом розповіли про безпечність операції та розвіяли популярні міфи. А ще за допомогою спеціального онлайн-конструктора кожен може створити власний постер зі своїм улюбленцем або завантажити вже готові і поділитися ними у соцмережах».

Ми поспілкувались з Валентиною Іванівною, яка скористалась можливістю стерилізувати свою кішку в рамках проєкту  Happy Paw:

«Свою Дему я знайшла рік тому під час звичайної прогулянки у парку. Спочатку дуже хотіла знайти киці родину, але потім настав карантин і ми вже не змогли розлучитись. Саме Дема допомогла мені, самотній літній людині, пережити жорсткий карантин і відчувати себе потрібною.

Кішці було приблизно 2 роки, коли я знайшла її у парку, тож періодично у неї була тічка. Це не додавало мені багато проблем, проте я розуміла, що вона переживає значний стрес. Знайомі радили випустити її “погуляти”, та я була категорично проти, адже розуміла, що прилаштувати кошенят мені буде надзвичайно важко, а позбавляти їх життя – взагалі неприпустимо.

Через стрес Дема почала проявляти агресію, але це все одно не дозволило мені наробити дурниць і просто випустити її “погуляти”. 

Пізніше від знайомих я дізналась про проєкт фонду Happy Paw з пільгової стерилізації домашніх тварин для пенсіонерів і малозабезпечених людей м. Києва. Саме в рамках цього проекту Дему простерилізували і зараз це найкраща і найлагідніша кішка у світі. Тепер ми просто насолоджуємось компанією одна одної. Дякую за такі чудові ініціативи!».

Щоб мати можливість і надалі допомагати літнім людям стерилізувати своїх домашніх улюбленців, Happy Paw необхідні кошти – наприклад, для стерилізації 100 тваринок за спеціальної ціною від КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» необхідно 62 100 грн. Головним завданням «Забігу свідомих тварин», який ініційований платформою Kind Challenge, є – зібрати кошти на цю ініціативу, щоб простерилізувати якомога більше домашніх улюбленців.

Забіг Свідомих Тварин

22-28 лютого, онлайн

Реєстрація безкоштовна

Подарунки для всіх учасників

Деталі: https://www.facebook.com/events/189267526311788 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь