Спецпроєкти

«Мені його шкода» vs. стерилізація домашніх тварин: «за» і «проти»


В оголошеннях про розшук люблячих господарів для тваринки нерідко вказують, що кіт/собака стерилізований, або просять майбутніх власників обов’язково стерилізувати тварину. Проте не всі господарі та опікуни поспішають везти домашнього улюбленця на операцію.

Навколо стерилізації існує багато міфів. Розвінчуємо їх та розказуємо про переваги операції для тварин.

Плюси:

Організм тварини не зношується. У собак і котів вагітність триває значно менше, ніж у людей, тому і народжувати вони можуть частіше. Пологи не оздоровлюють тварин, особливо часті. А от завдяки стерилізації можна запобігти таким хворобам собак та котів/кішок, як полікістоз, різні види запалень, у тому числі простати, рак молочних залоз, матки та яєчників.

Стерилізація зменшує кількість бездомних тварин. Багато кошенят та цуценят опиняються на вулиці через те, що господарі просто не змогли їх роздати. Завдяки стерилізації, маленькі беззахисні істоти не залишаться покинутими.

Навесні домашній улюбленець не мучатиметься. Так, у цей період тварини відчувають підвищене бажання спарюватися. Стерилізація зменшує цей потяг, тож навесні милий котик не зазнає стресу через нереалізовану хіть і не перетворюватиметься на монстра.

Після стерилізації тварини у цілому стають менш агресивними. Вони не відчувають такого сильного сексуального потягу, через який можуть поводитися неадекватно і втікати з дому.

Власники котів та собак дарма переживають перед операцією: більшість «фактів» про неї є хибними. Тварини не страждають під час стерилізації, бо на них діє наркоз, після стерилізації не набирають зайвої ваги (якщо люблячі господарі не відгодовують) і не стають агресивнішими. 

В операції є один мінус — ціна. Не всі можуть дозволити собі заплатити за стерилізацію улюбленця від 900 гривень до кількох тисяч. Але цю проблему може допомогти вирішити Благодійний фонд «БО «Щаслива лапа» разом із «Київською міською лікарнею ветеринарної медицини». У межах програми їхньої співпраці пенсіонери та пільговіки зможуть отримати знижку 50% на стерилізацію домашніх улюбленців.

Хто має право на пільгову стерилізацію тварин

– Пенсіонери, ветерани, інваліди та учасники Другої світової війни;

– учасники АТО, учасники бойових дій;

– особи, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС І та ІІ категорії;

– інваліди І та ІІ категорій;

– жінки, яким присвоєно почесне звання «Мати-героїня».

Як потрапити на пільгову стерилізацію тварин?

Зателефонувати представникам Благодійного Фонду «БО «Щаслива лапа» за номером +38-067-218-32-65 і домовитись про дату, час та місце операції. Стерилізацію проводять у клініках на вулицях Вірменській, Ярославській та Електротехнічній у м. Києві.

Після операції господар забирає тварину додому і виконує всі рекомендації лікарів КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» щодо реабілітаційного періоду. 

За деталями можна звернутися до pr-manager БО «БФ Happy Paw» Кіркевича Дмитра: +38 (067) 537 55 46.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь