Спецпроєкти

Жодного сексу, мастурбації та стосунків: хто такі антисексуали та яка їхня ідеологія


Вони стверджують, що сексуальний контакт заважає духовному розвитку людини, відмова від мастурбації очищає карму, а любов – це фізична залежність.

Хто такі антисексуали, у які догми вони вірять і що каже їхня опозиція – сьогодні в матеріалі.

Асексуальність та антисексуальність: яка різниця

Антисексуальністю називають переконання, що сексуальність неправильна або її треба уникати. Поняття відрізняється від асексуальності відсутності статевого бажання в людей. 

Тобто антисексуальність є свідомим вибором людини, а от асексуальність є природним станом, на який неможливо вплинути. Також варто зазначити, що не всі асексуали є антисексуалами і не у всіх антисексуалів немає статевого потягу.

Більшість асексуалів дотримується думки, що секс (за умови, що він здійснюється безпечно і за згодою обох сторін) це прекрасне та приємне заняття для інших людей, окрім них. А от антисексуали проти будь-якого сексуального, а іноді й навіть романтичного, прояву у своєму та чужому житті.

Прапор антисексуалів

Ідеологія антисексуалів

Антисексуали звичайні чоловіки і жінки, які добровільно утримуються від сексу, незважаючи на фізичну пристрасть. Люди з такими поглядами навіть об’єдналися в Міжнародну спільноту антисексуалів у 1999-му.

Прихильники течії стверджують, що секс різновид наркоманії, як у фізіологічному, так і в соціальному планах.  

Міжнародна асоціація антисексуалів стверджує: 

«Через секс низинні інстинкти ставляться вище за розум, а людина – вдумлива особистість та розумна істота – перетворюється в примітивну тварину. 

Деформується психологія, спотворюється система цінностей. Результатом такої деформації є безліч усіляких гидот і збочень, зокрема соціально небезпечних. 

Чимало мерзенних вчинків здійснюються тільки на сексуальному підґрунті, серед яких є й найбільш звірські вбивства. Та взагалі потреба в черговій дозі наркотику штовхає людей на дурниці, підлості і злочини».

Антисексуали вважають, що секс псує стосунки між людьми, убиває дружбу, стимулює нещирість і «гру без правил». Якби енергія, яку людство витрачає на угамування хіті, була спрямована на більш гідні цілі, цивілізація досягла б набагато більших успіхів, а ось руйнівних конфліктів було б набагато менше.

Антагоністи сексуальних стосунків вірять, що інтим навіть може стимулювати розвиток хвороб (іноді навіть смертельних) і негативно впливає на тривалість життя. До того ж сексуальне бажання іноді змушує людей ставити інстинкти вище за інтелект (наприклад, деякі інтелектуально розвинені люди займаються незахищеним випадковим сексом, попри те, що усвідомлюють небезпеку ЗПСШ).

На думку антисексуалів, «материнство потрібне людству тільки для підпорядкування жінок». Тому вони виступають загалом проти продовження роду й заохочують збереження цнотливості. 

Деякі навіть убачають у сексуальності прокляття всього людства та закликають, що її необхідно викорінити для нормального його розвитку.  

На своєму сайті антисексуали висвітлюють і критикують кумедні (і не дуже) випадки, пов’язані із сексуальною активністю. Наприклад, називають «дикими тваринами» німецьких підлітків, які займались сексом і випадково спалили будинок, адже перевернули свічки на постіль.

Часто для антисексуалів є несумісним секс і вдосконалення особистості, а сам процес огидний з естетичного погляду.

Важливою для таких людей є проблема сексуального насильства й агресії, від яких страждають і дорослі, і діти. Вони вважають, що відмова від сексуальності зменшить кількість злочинності.

Утримання та духовність

Оргазм знищує клітини мозку, а любов – долі людей, кажуть вони.

Міжнародна антисексуальна спільнота також не визнає любові та стверджує, що вона є «психічним захворюванням, наркотичним психозом параноїдального типу на сексуальному підґрунті. У гострій фазі закоханості організм людини піддається амфетаміновій залежності, а в хронічній – ендорфіновій»

На YouTube також можна знайти цілу низку відео, де антисексуали розповідають про утримання від мастурбації, нічні полюції та дають поради для їх уникнення. Вони вважають, що людина, яка позбавлена будь-якого прояву сексуальності, відкриває перед собою величезний світ із чистими, неспотвореними хіттю стосунками. 

Джон Гарві Келлоґ – американський доктор, дієтолог і винахідник пластівців для сніданків – був противником усіх форм сексуальної активності, особливо мастурбації.

Ідеалом таких людей є стриманість і світ, вільний від хіті. Світ, у якому людьми керує розум, а не статеві органи.

Іноді антисексуали наважуються на хімічну кастрацію за допомогою анафродизіаків речовин, які пригнічують лібідо. Під час їх застосування зменшуються статевий потяг, нав’язливі сексуальні фантазії та загалом здатність збуджуватися. 

Анафродизіаки можуть мати побічні ефекти, як-от збільшення жирових відкладень і зниження щільності кісток.

А от деякі трав’яні анафродизіаки використовувалися різними релігійними сектами протягом усієї історії. Іноді такі речовини давали злочинцям для зниження їхнього сексуального потягу.

Релігія та антисексуали

Деякі форми раннього аскетичного гностицизму містили догми, згідно з якими потрібно було уникати задоволення, а цнотливості повинні були притримуватися навіть сімейні пари. 

Неохристиянська церква скопців узагалі практикувала кастрацію й ампутацію статевих органів оскоплення. Скопці використовували різні способи, наприклад, чоловіки могли перев’язувати член мотузкою. Жінки ж видаляли клітор, статеві губи, а іноді навіть груди. Адепти цієї секти вважали, що Христос був кастрований під час розп’яття і саме завдяки кастрації був урятований.

Відомий прихильник методистської єпископальної церкви Бостон Корбетт також був антисексуалом. Чоловік навіть самостійно кастрував себе ножицями, щоб уникнути сексуального потягу й залишатися святим.

Афроамериканський духовний лідер преподобний Дівайн виступав за релігійне утримання від сексу і шлюбу та вважав, що основною причиною небажаних соціальних і політичних конфліктів є сексуальний потяг. 

Критика антисексуалізму

Опозиція антисексуалізму має іншу думку.

Сексуальність є найлегшим способом для відтворення людства та продовження роду. Альтернативні методи можуть бути досить витратними як і у фінансовому плані, так і за часом.

Для багатьох людей сексуальне життя є невіддільною частиною стосунків. Якісний секс також підвищує рівень близькості між партнерами.

Багато злочинів справді мають сексуальний мотив, але це не єдина причина, чому люди порушують закон. 

Багато випадків сексуальної об’єктивізації пов’язані не із сексуальністю, а із соціальними стереотипами й установками.

Ну і наостанок: кожна людина має самостійно вирішувати, якою є її сексуальність. Очікувати, що всі люди відмовляться від сексу, немає сенсу, адже це подібно до того, що асексуал займатиметься сексом, коли цього не хоче, або гомосексуал раптово стане гетеросексуалом.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь