Спецпроєкти

Читаємо і слухаємо українською: добірка застосунків та платформ з книжками


Читати в дорозі, в черзі, під час прогулянки просто, якщо література у вашому смартфоні.

bit.ua зібрав ресурси і застосунки, де можна читати і слухати книги українською.

«Lingart Живі Книги» (Lingart Future Books)

Платформа з аудіокнижками, частина з яких інтерактивні. Загалом на Lingart не лише українські книги – є твори й англійською мовою. За словами розробників – програмістів зі Львова, – платформа орієнтована на глобальний ринок, у найближчих планах додати літературу білоруською та кримськотатарською мовами. Перші книжки українських сучасних авторів, які з’явилися на платформі, – романи Марини Гримич «Клавка» і «Юра» (видавництво «Нора-друк»).

Особливість сервісу в тому, що тут можна як читати, так і слухати книги  – текст і аудіо синхронізовані. Дуже зручно!

Онлайн-бібліотека «Ліхтар»

Платформа, книги в якій адаптовані для зовсім незрячих, а також людей з частковою втратою зору. Кожен крок та інструкція на сайті озвучуються – від вибору книги до переходу на іншу сторінку. Однак зібрана література може зацікавити будь-кого – тут є навчальні посібники з англійської, художня література, дитячі книги, а ще – радіо та музика.

Онлайн-бібліотека «Слухай»

Онлайн-бібліотека книг українською мовою – зібрані твори сучасних українських авторів і класиків. Є класифікація на категорії: можна знайти поезію, прозу, є можливість обрати жанр і навіть виконавця аудіокниги. 

До речі, озвучують книги відомі теле- і радіоведучі, музиканти, актори театру та кіно: Валерій Харчишин, Даша Астаф’єва, Павло Зібров, Євген Галич та багато інших. 

АБУК

Застосунок, де зібрані художні твори сучасних письменників, класична, освітня та ділова література. Багато україномовної літератури на тему мотивації та саморозвитку, психології, бізнесу. Також цей застосунок знадобиться й абітурієнтам, адже проєкт АБУК випустив аудіоверсію хрестоматії для підготовки до ЗНО з української літератури.

Інтерфейс зручний і зрозумілий, перед придбанням книги є можливість прослухати уривок, прочитати анотацію та відгуки, щоб не помилитися у виборі.

Додаток безкоштовний, користувач/-ка сплачує тільки завантаження книги.

«Книгарня “Українські книги”»

Застосунок, у якому зібрано понад 2200 творів української класичної літератури в різних жанрах: художня література, публіцистика, мемуари, казки, байки, оповідання тощо. 

Користуватися сервісом зручно – можна робити позначки в тексті, додавати книги в список обраних і ділитися прочитаним у соцмережах. Є різні варіанти підписок: 14-денна безкоштовна (автоматично продовжується щомісяця за за $2.99), на три місяці (за $7.99) та на 12 місяців (за $23.99).

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь