Спецпроєкти

Гендерна рівність запанує у світі тільки через 136 років: розповідаємо, що на це впливає


Всесвітній економічний форум опублікував звіт про глобальну гендерну рівність у світі.

Про це пише CNN Business.

Про що йдеться у звіті?

Всесвітній економічний форум для звіту вимірював гендерну рівність за такими критеріями, як участь в економічному житті й можливості, освіта, здоров’я, політичні можливості.

За попередніми оцінками, глобальної гендерної рівности у світі можна було досягти за 100 років, проте нині ця цифра зросла до 136 років. Під час аналізу також попереднього звіту політичний розрив збільшився, а економічний тільки трохи поліпшився.

«Ми сподіваємося, що цей звіт послужить закликом до дій для лідерів, щоб зробити гендерний паритет центральною метою нашої політики й практики з управління постпандемічним відновленням на благо нашої економіки й суспільства», — сказав директор Всесвітнього економічного форуму.

Через пандемію прогрес сповільнюється в кількох галузях. Як зазначають автори, це пояснюється тим, що постраждали галузі, де працює більше жінок, плюс додатковий тиск через домашні обов’язки.

Також під час пандемії жінки частіше втрачають роботу, ніж чоловіки, і рідше знаходять нову. Водночас їхня продуктивність падає через стрес, який спричинений додатковими навантаженнями: догляд за літніми людьми, дітьми, домашні обов’язки.

Крім того, є інша проблема, пов’язана вона з недостатньою кількістю жінок на керівних посадах, у галузях менш вразливих до пандемії. Дослідники дійшли висновку, що для повного подолання економічного гендерного розриву потрібно ще 268 років. Водночас у звіті не проаналізовано повного впливу пандемії.

Найменший гендерний розрив є у країнах Північної Європи: Ісландія, Норвегія, Швеція, Фінляндія і Швеція.

Раніше ми розповідали, що Вуді Аллена звинувачують у домаганнях до названої доньки.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь