Спецпроєкти

Дослідження: чому ми кайфуємо від музики на фізичному рівні?


Вчені з Товариства нейробіології вирішили дослідити, чому людям так подобається музика на фізичному рівні, хоча вона не приносить нам жодної біологічної користі.

Про це пишуть EurekAlert.

Чому ми кайфуємо від музики?

У дослідженні взяли участь 17 добровольців, що люблять поп-музику. Їм вмикали плейлисти з поп-треками. У процесі прослуховування музики вчені слідкували за активністю їхнього мозку через магнітно-резонансну томографію. Перед скануванням учасникам стимулювали або придушували певні ділянки мозку магнітними імпульсами.

В результаті вчені виявили, що при стимуляції певної ділянки мозку добровольці отримували сильніше задоволення від прослуховування музики. Цей ефект вчені поясники так: змінювалися активності в прилеглому ядрі. Якщо простіше, це група нейронів, які відповідають за винагороду, задоволення, формування залежності, сміх, агресію, страх і ефект плацебо.

Найбільша розсинхронізація слухової області та області винагороди у мозку приносить найбільше задоволення від музики.

Вчені дійшли висновку, що музика активізує в мозку людини той самий центр, що й алкоголь, гроші чи їжа. Саме ця ділянка мозку відповідає за формування залежності і задоволення.

Раніше ми розповідали, чи ефективні відеоконференції для роботи.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь