Спецпроєкти

Статистика: скільки українців читають книги щодня?


Щороку кількість українців, які читають, зменшується.

Про це розповіла директорка Українського інституту книги Олександра Коваль під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Культура. Медіа. Туризм».

Скільки людей в Україні читає?

Олександра Коваль зазначила, що ситуація в Україні та країнах ЄС суттєво відрізняється. Наприклад, в Італії 56% людей читають регулярно або хоча б раз на тиждень. У Польщі цей показник – 36%. В Україні кількість читачів, які розгортають книгу принаймні раз на тиждень, становить 27%.

Людей, які читають щодня, в Україні тільки 8%.

Окрім того, продаж паперових книжок за період локдауну 2020 року впав на 50%. Купівля електронних книг або через інтернет-книгарні трішки зросла.

«Але це тільки трошечки й зовсім не відповідає тим трендам і тенденціям, які ми можемо спостерігати в інших країнах світу, де справді є реальне зростання на 7-9% продажів за результатами року. В Україні ми, навпаки, маємо падіння на 50%. І це дуже сумно, бо означає, що книжка явно не належить до пріоритетних покупок і до пріоритетів проведення вільного часу», – зазначила Олександра Коваль.

Раніше ми розповідали, скільки відсотків українців шукають роботу за кордоном. Аналітична служба OLX Робота опитала 7 700 людей, які шукали роботу на їхньому ресурсі в лютому. Метою опитування було з’ясувати, де найчастіше шукають роботу українці та на які умови погоджуються.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь