Спецпроєкти

Гарвард чи Оксфорд? Як безкоштовно навчатися в найкращих вишах світу?


Перші відеолекції, записані на любительську камеру з задньої парти, можна було знайти в інтернеті ще в кінці 90-х. Вже в 2012 році з’явилося поняття MOOC – massive open online course. Це дистанційні навчальні платформи, які дають можливість безкоштовно отримувати освіту з будь-якої точки світу, де є інтернет.

Найкращі виші відкрили свої онлайн-двері для вас, а ми розповідаємо, на яких MOOC можна безкоштовно пройти курси від Harvard та Oxford University.

До того, як в березні минулого року увесь світ зачинився на карантин, я двічі на тиждень відвідувала школу французької мови. І коли викладачі сказали, що через карантин уроки переходять в онлайн-формат, я відразу ж відмовилась від продовження навчання.

Мені в принципі була не близька ідея дистанційки, а про вивчення іноземної мови онлайн не могло бути й мови.

Проте на самоізоляції я все ж повернулась до вивчення французької – знайшла курс в мережі. Експеримент видався вдалим, а я повністю змінила свої погляди щодо дистанційки і зрозуміла: онлайн – це не обмеження, а доступ до будь-якого вишу світу – Стенфорду, Гарварду чи Оксфорду. І найголовніше – це абсолютно безкоштовно.

Ділюся переліком платформ, де можна навчатися дистанційно і безкоштовно.

Alison

Ця платформа підійде вам, якщо ви вільно володієте англійською мовою. Також підібрати курс навчання можна ще десятьма мовами, серед яких на жаль немає української.

На Alison зручний інтерфейс та більше 750 курсів з різноманітних напрямів. І у вас є можливість пройти курси від найвідоміших вишів – MIT, Cambridge, Harvard – та компаній – Google та Microsoft. І найголовніше – це можливість безкоштовно отримати сертифікат після проходження курсу, який ви сміливо зможете вказувати в своєму резюме.

Coursera

Це, напевно, наша найулюбленіша платформа для отримання додаткової освіти. Тут дуже зручний інтерфейс одинадцятьма мовами.

Coursera надає доступ більше ніж до 1000 курсів та співпрацює з 120 вишами світу.

Є кілька варіантів навчання:

  • безкоштовний доступ до всіх матеріалів, проте платний сертифікат,
  • безкоштовний доступ до всіх матеріалів та практичних завдань, окрім тих, які впливають на оцінку, сертифікат платний,
  • платний доступ до курсу, проте, ціна там невисока – близько 50 доларів за курс. Хіба це гроші, коли маєш можливість отримувати знання від кращих світил Оксфорду?

EDX

edx – платформа електронної освіти, яка з’явилась завдяки колаборації MIT ( Massachusetts institute of technology та Harvard University. Має свій застосунок, де можна прослухати більше 900 унікальних курсів від 90 вишів світу.

Тривалість курсів від 4-х до 10 тижнів, і майже всі вони безкоштовні. Отримати сертифікат можна за окрему плату – 25 доларів. Приємною фішкою на платформі edx.org є можливість навчання в кредит, якщо ви обрали платний курс чи серію курсів. Отже, шансу піти з платформи без додаткової освіти у вас просто немає!

NovoEd

novoed.com – це англійська освітня платформа, створена стенфордським професором кафедри управління в галузі науки та техніки Аміном Сабері. Тут можна знайти курси університетів Stanford, Wharton та University of Chicago. Оскільки й створювались курси професором в області техніки, то, звичайно, і курси тут в більшості випадків пов’язані з темами фінансів, математики та IT.

Тож якщо вас цікавлять ці теми, швиденько реєструйтесь на NovoEd – вам навіть сертифікат безкоштовний видадуть. Приємний бонус, як не крути.

OpenUpEd

Ця платформа унікальна тим, що створена за підтримки Європейської комісії та об’єднує партнерів з 11 країн. Українською мовою платформа поки що навчання не проводить, проте є російська.

Нам особисто сподобався курс від міжнародного університету телебачення «Як написати серіал» – щоправда, курс лише французькою.

Тривають курси від 20 до 200 годин. Після завершення курсів та складання тестів ви отримаєте безкоштовний сертифікат.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь