Cпецпроєкти

Як стати режисером анімаційних фільмів?


Світова анімація вже давно вийшла на вищій рівень якості, а про те, як студії Disney вимальовують кожну найдрібнішу деталь, вже складають легенди. На жаль, українські анімаційні фільми трохи відстають: ті, які створили за часи незалежності України, буквально можна перерахувати на пальцях однієї руки.

Та у найближчому майбутньому ситуація може змінитися на краще – пояснюємо чому.

Нещодавно кіберспортивний медіахолдинг WePlay Esports оголосив про запуск інноваційного курсу «Режисура анімаційного фільму» у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого.

Детальніше про курс ми поговорили з генпродюсером та chief visionary officer медіахолдингу Максимом Білоноговим.

Як з’явилася ідея створити власний курс?

На ринку дуже мало кваліфікованих кадрів, а якщо вони і є, то, найімовірніше, працюють на західні компанії і отримують дуже великі гроші. Навіть якщо купувати послуги цих спеціалістів за дуже великі гроші, то навряд чи вони зможуть швидко адаптуватися до темпу, специфіки роботи, дедлайну і всього іншого.

Ми вирішили, що легше набрати свої кадри і навчати людей з нуля базовим і основним навичкам, які потрібні, і які потім вони зможуть застосовувати де завгодно.

Як формувався курс?

Ми дотепер продовжуємо його формувати і виправляти нюанси.

Ми взяли найкращі практики навчання: європейські та американські. Постійно дивимося та передивляємося курси, майстер-класи та вивчаємо, які взагалі у світі існують best practices і все це адаптуємо під реалії нашої навчальної системи.

Що вивчатимуть студенти протягом курсу?

Студенти вивчатимуть базові закони анімації, фундаментальні програми 3D max, cinema 4D, rendering та інші. Вони будуть повноцінними дженералістами, кожен з яких, після виходу з університету зможе працювати як руками окремо, так і головою окремо.

Учні курсу зможуть створювати анімацію для мультфільмів, кіно тощо. Після другого з половиною або третього курсу студенти обиратимуть вузьку спеціальність: комусь більше подобається анімація, комусь моделінг, комусь текстурінг, шейпінг, а комусь левел-дизайн. Тому вони будуть розділятися і заглиблюватися в ту тему, яка їм до вподоби найбільше.

Що потрібно, аби створити якісну анімацію?

Потрібні мізки та руки (сміється). Насправді достатньо ідеї та гарного виконання і більше нічого не потрібно. Ось на прикладі фільмів: команда з двохсот людей може зняти хороший фільм, а може і одна людина. Можна зняти хороший фільм з акторами, а можна і без акторів. Можна на ультра-топову камеру, а можна на звичайний телефон – і цей фільм буде успішним.

Звісно, є базові препродакшн, продакшн, постпродакшн, але універсальної концепції успішного фільму немає. Кожен з них унікальний, по-своєму і народжується. Сценарій, ідея, розкадровка, талановите виконання, пошук форм, стилістика анімації безумовно відіграють роль. Ну ось з останнього, «Душа» наприклад, хтось скаже прекрасний фільм, а хтось – жахливий, це все суб’єктивно.

Який круті анімаційні фільми українського виробництва порадите?

Дуже хочеться побачити «Мавку», коли її нарешті закінчать. Якось ми спілкувалися з film.ua і бачили, як вони ставляться до цієї справи і створюють – це дійсно гідна робота.

З тих, котрі вже вийшли – «Вкрадена принцеса: Руслан і Людмила», особливо український дубляж – він феноменальний.

Такі варіанти на кшталт «Котигорошко» мене ну не чіпляють. Це швидше за все залежить від покоління, адже до кожного покоління повинен бути свій підхід.

Мультфільми, на яких я ріс, були досить добрі і смішні. Зараз же іноді в мультфільми вкладають занадто дорослі, дивні та двозначні смисли. Тому на нас теж лягає велика відповідальність, адже мультфільми та анімація – це формування цілого покоління. Я більше схиляюся до класики, як той же «Руслан і Людмила», «Мавка» – це все та філософія, яка мені до душі.

В чому особливість вашого курсу?

Інститут Карпенко-Карого вже давно набирає студентів на курс «режисура анімаційного фільму», але це все була не діджитал-анімація.

Інновація наша в тому, що ми повністю переводимо весь інструментарій роботи в 3D, в галузь цифрових технологій. Робота з інформаційними технологіями, з доповненою реальністю, костюмами і все це в діджиталі.

Які очікування від курсу?

Хочу навчити 10 -12 колег як молодших братів, передати їм досвід, щоб вони, як ми не наступали на одні й ті ж граблі, щоб вони виросли і були конкурентоспроможними в світ. Створити разом найкрутішу студію, котра буде робити неймовірні речі або в кіно, або в мультфільмах, де завгодно, і щоб ми змогли виростити одну велику родину, яка зможе робити суперовий продукт. Або ж кожен зможе собі зібрати маленький департамент за інтересами, але все одно об’єднати це все в одну студію.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь
 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: