Спецпроєкти

Дослідження: чи може мистецтво змінювати світогляд людини?


Американські психологи вирішили дослідити вплив мистецтва на людей за участи 1622 театралів.

Дослідження опублікували в журналі ScienceDirect.

До чого дійшли дослідники?

Добровольці дивилися три п’єси: «Структурний підрозділ» про робітників заводів Детройта, ЛГБТ-драму «Вовча гра» і спектакль «Піт» про проблеми пролетарів.

Було два етапи. На першому етапі добровольці заповнювали анкету до перегляду п’єс, а на другому ─ після перегляду. Психологи цікавилися соціальними та політичними переконаннями учасників, пов’язаних із тематикою кожної п’єси, а також їхнім бажанням віддавати гроші на благодійність.

Після перегляду п’єс добровольці більше співпереживали соціальним групам, що були представлені в сюжетах, цікавилися благодійністю, яка могла й не мати стосунку до проблематики історій.

Психологи заявили, що їхнє дослідження доводить: мистецтво змінює світогляд людини. А театри, зокрема, розвивають емпатію, трансформують соціально-політичні погляди та розвивають бажання віддавати гроші на благодійність.

Раніше ми розповідали, що люди гендерно упереджено оцінюють біль інших, а жінкам вірять найменше. Водночас добровольці частіше думали, що жінкам у цьому випадку допоможе психотерапія, а чоловікам необхідна медикаментозна допомога.

Також виявилося, що гендерна упередженість не залежала від статі самого волонтера. Стереотипність мислення однаково демонстрували й чоловіки, і жінки.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь