Спецпроєкти

Україна готова запровадити будь-яку модель паспорта вакцинації, що дозволить вільно подорожувати Європою


Уряд України готовий ухвалити будь-яку модель паспорта вакцинації проти COVID-19, що дозволить вільно подорожувати Європою.

Про це заявив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Що змінює наявність такого паспорту?

Денис Шмигаль заявив, що уряд веде переговори про затвердження COVID-паспорта з Євросоюзом. Усі вже вакциновані громадяни України зареєстровані у базі eHealth, тому проблеми отримати такий паспорт не виникне.

«Ми готові ввести будь-яку з моделей паспорта вакцинації, яка можлива в Європі: цифрову з QR-кодом, формалізовану довідку про вакцинацію міжнародного стандарту, яка на сьогодні діє в усьому світі», – додав прем’єр-міністр.

Також Денис Шмигаль впевнений, що українців, які щеплені не схваленими вакцинами в ЄС, зможуть подорожувати Європою. У ЄС найближчим часом мають зареєструвати вакцини Covishield, Sinovac і NovaVax.

Коли ми подолаємо COVID-19?

Механізм адаптивного карантину в Україні уряд вважає дієвим. До кінця цього року планують вакцинувати 70% дорослого населення, що дозволить сформувати колективний імунітет. Карантин триватиме до 30 червня, і за словами Шмигаля, його ймовірно продовжать до серпня.

Він додав, що при вакцинації більшості населення до Дня незалежності уряд розглядатиме пом’якшення карантину. За словами прем’єр-міністра, COVID-19 в Україні вдасться подолати через рік.

«Прогноз не міняється. Ми прожили рік з COVID-19, мій прогноз, що ще рік має піти на завершення боротьби. Є нові дані – це значні мутації цього вірусу. Вони викликають занепокоєння в усіх країн. І питання широкої вакцинації сьогодні є виходом з цієї пандемії», ─ розповів Денис Шмигаль.

Раніше ми розповідали, коли в Україні вдасться сформувати колективний імунітет.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь