Спецпроєкти

Скільки заробляють у видавничій сфері в Україні? Дослідження Happy Monday та Читомо


Кар’єрний портал і платформа професійного розвитку Happy Monday спільно з медіа про книгу та осмислене читання «Читомо» провели анонімне опитування, щоб дізнатися, скільки заробляють у видавничій сфері. Із результатами дослідження вже можна ознайомитись.

Завдяки опублікованому рейтингу зарплат роботодавці краще орієнтуватимуться на те, яку зарплату пропонувати кандидатам і теперішнім працівникам, а спеціалісти зрозуміють – яку просити на співбесіді чи при підвищенні, молоді спеціалісти та світчери зможуть оцінити свої фінансові перспективи в новій професії.

Основні інсайти аналізу зарплат у видавничій сфері:

  • серед спеціалістів найбільше отримують артдиректори, за ними за рівнем зарплат йдуть головні та випускові редактори, дизайнери та маркетологи;
  • попри те, що у сфері переважають жінки, керівні посади частіше займають чоловіки;
  • теперішні директори видавництв працюють у сфері в середньому близько 10 років, а середній досвід роботи головних редакторів – 7 років;
  • середні заробітні плати на ринку коливаються від 6500 до 15500 грн/місяць залежно від спеціальності;
  • гідний рівень праці є фактором лише для 7% опитаних, зате абсолютну більшість при виборі сфери мотивує можливість творчої самореалізації та прагнення розвивати сферу культури.

«Про книговидавництво в Україні прийнято говорити здебільшого в контексті популяризації читання. Про роботу в галузі та зарплати у ній можна було б лише здогадуватися. Але для фахівців, які бажають працювати у сфері, вкрай важливо розуміти, чи відповідають можливості галузі їхнім очікуванням. За результатами дослідження маю висновок: видавнича справа – важливий для всебічного розвитку громадян напрям, але внесок цих спеціалістів, схоже, поки недооцінений. Сподіваємося, результати цього дослідження зможуть повпливати на якісні зміни у видавничій справі та перетворити роботу в ній на більш прозору й перспективну», – зазначила засновниця і СEO Happy Monday Анна Мазур.

«Усе, що ми знали про умови роботи в галузі, – це узагальнені дані про середню заробітну плату українців, що вища за реальну картину саме у книжковій галузі. Але результати виявилися ще сумнішими: переважно досвідчені працівники з вищою освітою та зі знанням англійської мови не отримують високі зарплати.

Нам було цікаво зрозуміти: що тримає людей на місцях? Дійсно, гідний рівень оплати праці є фактором лише для 7% опитаних, зате більшість мотивує можливість творчої самореалізації та прагнення розвивати сферу культури. Але, гадаю, гідний рівень оплати й пасіонарність можна поєднати, принаймні прагнути до цього. Завдяки дослідженню, сподіваюся, сфера ще раз погляне на себе з боку та змінить підходи у працевлаштуванні», – поділилась роздумами головна редакторка та співзасновниця «Читомо» Оксана Хмельовська.

Про авторів дослідження:

Happy Monday – медіаплатформа для свідомого розвитку кар’єри та пошуку своїх компаній. Філософією порталу є посилення партнерства і прозорих взаємовідносин між шукачами та роботодавцями. Саме тому для платформи важливо всебічно підтримувати ініціативи, спрямовані на посилення рівних можливостей, прозорості та відкритості ринку праці.

«Читомо» – медіа про книгу в усіх її проявах і про осмислене читання як трамплін, інструмент для самоосвіти та реалізації. Наразі це трендсетер українського книжкового ринку, найбільше українське медіа про книговидання країни та світу. Тут є якісна аналітика й ексклюзивні матеріали експертів, нові формати, інновації, експерименти у книговиданні й читанні та спільнота, яку об’єднує любов до текстів і візуальної культури.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь