Спецпроєкти

Як досягти успіху в IT: айтішники провідних компаній поділилися своїми історіями з дітьми


IT-спеціалісти національних та міжнародних компаній розповіли історії успіху. Як стати айтішником та як це – бути айтішником. І яку роль на цьому шляху відіграє навчання.

Досвідом та порадами українські фахівці ділилися зі сцени Code Club Meetup: IT-покоління. Зустріч юних кодерів із рольовими моделями омріяної професії відбулася 5 червня в Освіторія Хаб. До них завітали представники Preply, GlobalLogic, Uklon, Exadel, ucode IT academy! Організатором заходу стала Всеукраїнська мережа безоплатних клубів кодування для дітей та підлітків Сode Club Україна за підтримки компаній Таскомбанк і TAS Life.

IT-галузь в Україні щороку зростає мінімум на 20%! Важливу роль у такому стрімкому розвитку відіграє якісна підготовка спеціалістів. Сьогодні спільними зусиллями її створює синергія освітніх ініціатив, бізнесу та небайдужих спеціалістів. І процес набирає обертів. Про це розповіла Вікторія Тігіпко, засновниця та керівний партнер венчурного фонду TA Ventures, президентка Odesa International Film Festival. Саме вона привезла Code Club в Україну з Великобританії.

«Цей проєкт не про гроші, а про навчання мовам програмування, розуміння інформаційних технологій та вміння використовувати інформацію. Наша основна мета – комп’ютерна грамотність для дітей як свобода та можливість самостійно приймати свідомі рішення, мати перспективи в майбутньому. Також це розвиток інтелектуального волонтерства. Безоплатно віддавати свої знання, ділитися скілами, як роблять ментори проєкту, – це базис, на якому сьогодні будується наша реальність. Адже якщо ми не віддаємо, то нічого й не отримуємо», – зазначила Вікторія Тігіпко.

Подібну думку висловили всі учасники мітапу, які залюбки діляться досвідом та виступають наставниками для дітей та своїх молодших колег.

Освіта – це основа успіху в галузі інноваційних технологій

Ця професія – цілком про інноваційні технології, які швидко оновлюються. Тому айтішники постійно навчаються. Про це йшлося у виступі Дениса Іванця, представника відомої української компанії та одного з найуспішніших стартапів Reface. Додаток Reface App, що дозволяє змінювати обличчя на гіфках та відео, вибрали найкращим розважальним додатком Google Play y 2020 році. Компанія та її продукт активно розвиваються, а нещодавно фахівці «оживили» відомі київські стінописи та змусили їх співати!

Денис Іванець розповів, яким був його шлях до IT і до роботи в команді Reface:

«Я постійно вчився. Спочатку в ліцеї інформаційних технологій. А вже у 9 класі вибрав майбутню професію, звісно IT. Згодом вступив до КПІ. Щоправда, частина інформації, яку нам викладали, була трохи застарілою, і доводилося шукати самому. З плюсів – велика кількість різних заходів, зустрічей зі спеціалістами з найбільших технологічних компаній. Крім того, я регулярно проходив онлайн-курси. Нещодавно вступив до Українського Католицького Університету на Data Science, і це точно буде корисно. Чого можна навчитися в університеті, окрім інформації? Часто люди, з якими ви вчитеся, можуть навчити вас, а ви – їх. Ці люди можуть бути або вашими співробітниками, або роботодавцями. У мене саме так і сталося. Якщо маєте можливість працювати й навчатися одночасно, це буде дуже корисно!».

Денис розповів і про свої помилки у професійній реалізації. Наприклад, сидіти на одному місці, якщо робота тобі подобається. З часом, застерігає спікер, можна взагалі припинити навчатися та рости. Зрозумівши це за 5 років роботи в одній компанії, він вирішив щось змінити у своїй кар’єрі. Так й опинився в Reface.

«Це сучасна технологічна компанія, але ми щодня навчаємося, ділимося інформацією між підрозділами, проводимо марафони. Наші інженери машинного навчання відстежують смарт-тенденції, готують доповіді. Власне, так і виходить найсучасніший та найтехнологічніший продукт».

Водночас life-long learning дозволяє не тільки самовдосконалюватися, а й підвищувати власну цінність як фахівця на ринку праці. Цей аспект розкрив у своєму виступі Євгеній Ждан, Frontend Engineer в Preply. Це компанія edtech, що розробила новітню платформу для вивчення іноземних мов. Платформа об’єднує тисячі викладачів із 203 країн світу.

Євгеній розповів, як зарплатня фахівця в компанії може збільшуватися у довгостроковій перспективі. Знову ж таки, якщо ви постійно вчитеся, підвищуєте hard та soft skills:

«На якомусь етапі у вас може виникнути запитання: «Чи нормальна в мене зарплата?». Існує поняття «вилка» зарплатні. Зазвичай ми розділяємо основні рівні фахівців на Junior, Middle, Senior. Компанії встановлюють орієнтовний рівень оплати кожного. Корисно орієнтуватися в цих цифрах, щоб бачити загальну ситуацію, мати розуміння, куди ви рухаєтеся, які перспективи. Також варто порівняти свій дохід із середнім рівнем на ринку в категорії. Маючи ці дані та оцінивши власні побажання, можна йти обговорювати підвищення компенсації до керівництва. І не бійтеся називати «захмарні» цифри. За це не звільняють, я перевіряв. По-перше, так ви здолаєте власний страх. По-друге, зрозумієте, на якому рівні перебуваєте зараз. Вам можуть дійсно підвищити зарплатню або дати конкретний фідбек, яких навичок ще не вистачає».

Спікери мітапу навели багато прикладів та поділилися історіями з власного шляху в галузі. Фахівці надихнули дітей та надали їм купу цікавої інформації, яку можна ефективно використати.

«Посидючість та наполегливість – найважливіші базові скіли для айтішника», – резюмував Віталій Пономаренко, Lead Software Developer в Uklon. І складно з ним посперечатися!

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь