Спецпроєкти

Кияни зламали паркан біля будинку «Квіти України»: розповідаємо, що зараз відбувається


У Києві забудовник почав демонтаж будівлі «Квіти України». Станом на 15:34 активісти знесли паркан навколо будинку.

Про це повідомляє депутат Дмитро Гурін.

Що відбувається?

Уночі з 11 на 12 липня під будівлею «Квіти України» з’явилася важка техніка для знесення будинку. О 12:30 розпочався демонтаж.

За годину була знесена нижня частина атріума.

О 15:34 активісти знесли паркан навколо будівлі «Квіти України». Після цього роботи з демонтажу тимчасово призупинили.

В організації «Зберегти квіти України» зазначають, що вони подали заяву до Міністерства культури і в Департамент охорони культурної спадщини, щоб надати будівлі «Квіти України» охоронного статусу.

«Вже знесено нижню частину атріуму. Приїхав на місце, спілкуємось з поліцією. Містобудівні умови і обмеження незаконні, права на будівництво у власника немає, відкриваємо кримінальну справу», ─ розповів депутат Дмитро Гурін.

Наприкінці червня забудовник зрізав виноград, який ріс на будівлі «Квіти України». За проєктом будинок мають реконструювати і додається також надбудова. Це має бути офісний центр з підземний паркінгом.

Організація «Зберегти квіти України» пояснює, що забудовник не має дозволу на будівництво від головного архітектора міста та автора проєкту будівлі Миколи Левчука.

«Квіти України» ─ це будинок у стилі модернізму. У 1985 році будівля отримала нагороду як будинок року. Павільйон функціонував як магазин-оранжерея.

Раніше ми розповідали, що київська поліція розшукує осіб, які замінили червоний сигнал світлофора на сердечко.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь