Спецпроєкти

Що зараз відбувається в будинку «Квіти України» у Києві – фоторепортаж і коментарі активістів


11 липня кияни зібралися на вулиці Січових Стрільців, 49 у Києві, де знаходиться будинок «Квіти України».

Активістів обурює, що забудовник Олексій Пишний бажає знести модерністську будівлю архітектора Миколи Левчука і побудувати на її місці офісний центр.

Раніше, 6 липня, громадяни вийшли на символічну акцію протесту з квітами, коли забудовник почав зрізати дикий виноград, який був частиною фасаду будівлі.

Журналіст bit.ua відправився на місце події.

Чому зносять «Квіти України»: думка активістів

Фото: Шерман Дрозд

Зараз знесення споруди зупинено. Її фасад вже частково зруйновано. Частина радикально налаштованих активістів зруйнувала паркан будмайданчика і потрапила на територію забудови.

Частина радикально налаштованих активістів зруйнувала паркан будмайданчика і потрапила на територію забудови.

Журналіст bit.ua також потрапив всередину і сфотографував інтерв’єр приміщень. Всі вони знаходилися у належному стані і мали сучасний ремонт.

01/13

Наразі мітингувальники зібралися на даху будівлі. Молоді люди поки що не збираються розходитися.

01/4

Загалом на акцію прийшло не менше 200 осіб. Вони слухають музику, малюють плакати і замовляють на всю компанію піцу. У протеста немає лідерів –він відбувся спонтанно.

Активісти вважають, що забудовник не зноситеме будівлю вночі – на їхню думку, він робитиме це зранку. Тому частина з них планує залишитися на ніч або повернутися до «Квітів України» зранку.

Дослідник архітектури Києва радянського періоду Семен Широчин вважає, що ця акція нагадує протест «жовтих жилетів» у Франції. На його думку, мітинги не мають зупинятися.

Широчин додає – наразі, на його думку, столичний мер робить все можливе, щоб віддати історичну частину міста забудовникам.

Семен не може назвати успішних випадків, коли активісти змогли захистити історичну будівлю. Та він впевнений – це не означає, що не потрібно виходити мітингувати, оскільки дуже важливо мобілізувати киян, які незадоволені руйнуванням історичної спадщини Києва.

Широчин зауважує, що зараз у столиці найактивніше за роки незалежності України зносять старовинні будівлі.

Протест може розвиватися за двома сценаріями – або забудова зупиниться, що відбудеться навряд чи, або може бути спроба силового розгону населення.

Усі світлини в матеріалі: Шерман Дрозд

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь