Спецпроєкти

В Ісландії успішно провели експеримент чотириденного робочого тижня: ось чому ця модель ефективна


В Ісландії провели експеримент чотириденного робочого тижня, який тривав чотири роки.

Результати опублікувала Асоціація за стійкість і демократію Ісландії (Alda) та британський центр Autonomy.

Чому це ефективна модель?

Експеримент тривав із 2015 до 2019 року. У ньому взяли участь три тисячі співробітників різних професій, серед яких були вчителі та лікарі.

Добровольців перевели з 40-годинного на 35-годинний робочий графік, але зарплату залишили таку ж саму. Деякі учасники вільно змінювали свій режим роботи, могли працювати в нічні зміни.

У результаті організації заявили, що продуктивність працівників не впала, а в деяких випадках ефективність роботи навіть зросла.

Самі добровольці відзначили, що в такому режимі краще себе почувають, відчувають менше стресу й рідше вигоряють, змогли налагодити баланс між роботою та відпочинком.

Також в Асоціації додають, що деякі працівники стали краще розпоряджатися своїм робочим часом, навчилися ефективно делегувати та розставляти пріоритети в завданнях. Хтось переходив на короткі, але сфокусовані зустрічі або замінював збори щодо важливих питань на електронне листування.

Позитивні результати експерименту призвели до того, що з 2019 року 86% працівників Ісландії мають змогу працювати меншу кількість годин або самотужки скорочувати свій графік.

Ми розповідали, що в Іспанії затвердили чотириденний робочий тиждень. Пілотний проєкт проведуть під керівництвом представників уряду, профспілок робітників і бізнес-лобістів. Отримані результати потім проаналізують.

У проєкті можуть взяти участь близько 200 компаній, де працюють від 3 до 6 тисяч співробітників.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь