Спецпроєкти

Дослідження: чи готові українські водії відмовитися від автомобілів на користь громадського транспорту?


У червні аналітична служба OLX провела дослідження серед українських водіїв щодо дорожньої інфраструктури країни.

Чи готові ми відмовитися від авто?

В опитуванні взяли участь 10 тисяч респондентів. Виявилося, що 69% опитаних українців, які мають легкове авто, користуються ним щодня.

  • 22% – беруть автомобіль кілька разів на тиждень.
  • 7% – сідають за кермо тільки на вихідних або кілька разів на місяць.
  • 2% – керують авто почергово з іншими членами родини.

«Кожний п’ятий українець вважає, що у своєму населеному пункті може потрапити в затор навіть у вихідні. Така ж кількість негативно ставиться до відокремлених смуг для громадського транспорту. На думку 19%, вони лише зменшують проїзну частину для легкових авто. 80% все ж таки позитивно ставляться до цих смуг», – зазначають у дослідженні.

Лише 4% опитаних оцінюють українські дороги на відмінно, задовільно – 37%, погано – 21%.

Кожен третій опитаний, хто не має автомобіля, планує його придбати. І лише кожен восьмий серед тих, у кого немає авто, вважає громадський транспорт зручнішим способом пересування.

Користувачі альтернативних засобів пересування (наприклад, велосипедів, самокатів або моноколіс) жаліються на відсутність продуманої інфраструктури для їхньої їзди.

«91% опитаних вважають її слаборозвиненою та неврегульованою. Це змушує власників такого транспорту виїжджати на дороги загального користування. Через це невдоволені й водії авто – половина з опитаних вважають, що це збільшує ризик ДТП на дорогах», – пояснюють у дослідженні.

Раніше ми розповідали, скільки чоловіків зазнавали насильства в дитинстві та в дорослому віці.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь