Китобик, Єлень, Пандозавр: в Україні видали «Червону книгу неіснуючих тварин»
В Україні видали «Червону книгу неіснуючих тварин», яка покликана рятувати наявні на землі види.
Про що книга?
«Червона книга неіснуючих тварин» – це інтерактивна книга зі скетчами, стікерпаком, розвивальними завданнями та оповіданнями про вісьмох персонажів. Видання покликано виховати відповідальне й чуйне ставлення в дітей до тварин. Книгу надрукували завдяки співпраці «Сільпо» та гуманістичного руху UAnimals.
Окрім цього, UAnimals створив фільтр для сторіз в інстаграмі. За кожну публікацію в «Сільпо» передаватиме 10 гривень на порятунок різних видів тварин, які існують.
«Ми в UAnimals переконані, що відповідальне ставлення до тварин потрібно виховувати змалечку. «Червона книга неіснуючих тварин» – це чудова можливість розповісти про важливе мільйонам. Авторкою текстів стала головна редакторка UAnimals Міра Київська, а щоб правильно вибрати формат подачі для дітей, ми консультувалися з дитячими психологами», – розповів засновник гуманістичного руху UAnimals Олександр Тодорчук.
У книзі багато різноманітних героїв, яких назвали Дивастиками. Трапляються Лисачок, Бобра, Дзьоборіжка, Китобик, Єлень, Пінграфа та інші.
Кожен герой несе свій важливий меседж:
- заборону дельфінаріїв;
- недопустимість використання тварин у цирку;
- дбайливе ставлення до домашніх улюбленців.
Придбати книгу можна на полицях у супермаркетах мережі «Сільпо». Авторкою оповідань стала головна редакторка UAnimals Міра Київська. Під час написання також консультувалися з дитячими психологами.
Автори проєкту пояснюють, чому важливо виховувати в дітей гуманне ставлення до тварин ще змалку.
«На думку психологів, виховання в дітей гуманного ставлення до тварин сприяє розвитку емпатії – здатності співчувати усім живим істотам, зокрема людям. І навпаки, діти, які відвідують цирк із тваринами та стають свідками жорстокості щодо них, частіше мають проблеми з поведінкою у школі та вдома. Такі діти можуть подумати, що знущання з тварин заради розваги є допустимим, і перенести це мислення у стосунки з людьми. Натомість інше дослідження встановило, що діти, які мають емоційний зв’язок із тваринами, зростають більш чуйними та толерантними», – пояснюють автори проєкту.