Спецпроєкти

Дослідження: як в Україні ставляться до ЛГБТ-спільноти?


Соціологічна група Рейтинг провела опитування й визначила, як в Україні ставляться до ЛГБТ-спільноти, чайлдфрі та атеїстів.

Про цінності українців

В опитуванні «Покоління незалежності: цінності та мотивації» взяло участь 20 тисяч людей віком від 16 років і старше з усіх областей України.

Серед головних цінностей в українців переважають універсалізм, доброта, конформізм та безпека. Десь посередині тримаються самостійність, гедонізм та досягнення. На найнижчому рівні – багатство та стимуляція.

Задоволенні своїм життям 57% українців, 21% – не задоволені.

Проте в опитуванні дослідники визначили, що українці не надто терпимі до толерантності.

Негативно ставляться:

  • до ЛГБТ-спільноти – 47%;
  • до чайлдфрі – 42%;
  • до атеїстів – 28%.

До людей, які не вірять у Бога, в українців найбільш толерантне ставлення. Аж 63% ставляться до них нейтрально, 8% – позитивно.

Молоді жінки від 16 до 24 років виявилися найтолерантнішими. Третина з них ставляться позитивно до ЛГБТ-спільноти й чайлдфрі. Молоді чоловіки цього ж віку показали втричі менші результати толерантного ставлення.

Якщо виділяти у вікових категоріях, то:

  • молодь, особливо люди від 16 до 24 років, до ЛГБТ-спільноти, чайлдфрі та атеїстів ставляться переважно нейтрально (60-70%). 20% – позитивно, 20% – негативно;
  • у віці 61+ до всіх категорій ставлення приблизно однаково негативне – 66%-65%.

Нагадаємо, що організатори «Одеса-прайд» звернулися в поліцію через погрози праворадикалів протидіяти Маршу рівності 28 серпня.

Вони заявили, що вбачають у погрозах радикалів реальну загрозу життю та здоров’ю учасників та учасниць маршу й можливості скористатися правом на мирні зібрання.

Проте правоохоронці не відреагували на заяву й не відкрили провадження.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь