Спецпроєкти

У кремі, в організмі людини та в уколах краси: що таке гіалуронова кислота і яка від неї користь


Гіалуронова кислота за структурою це полісахарид, який знайшли у скловидному тілі людського ока у 1934 році. Виявилось, що гіалуронова кислота міститься у нашій шкірі, суставах, кістках, тканинах нервової системи і взагалі в усіх рідинах організму людини. В шкірі зосереджена половина усієї гіалуронової кислоти нашого організму. 

Отже, чи безпечні ін’єкції гіалуронової кислоти, чи потрібна вона організму та чи може, навпаки, зашкодити? Розбиралися з лікарем Анною-Марією Кравчук, дерматовенерологом, косметологом.

Що таке гіалуронова кислота 

Гіалуронова кислота – це довгий ланцюг із двох повторюваних простих цукрів. Потрапляючи до шлунку у вигляді харчової добавки, вона розщеплюється на прості цукри – на молекули глюкози, які всмоктуються в кров.

 

Організм самостійно щодня будує ланцюги гіалуронової кислоти із цукрів, які ми отримуємо із продуктів харчування. Але ГК потрібна нам не лише для пружної шкіри без зморшок, а й, наприклад, для нормальної роботи хрящів та суглобів. Тому, коли організм має прості цукри, необхідні для побудови гіалуронової кислоти, він формує ланцюги і відправляє їх у «проблемні» зони. Це можуть бути суглоби, хрящі, слизова оболонка ока або роговиця тощо.

Крім того, синтез гіалуронової кислоти тісно пов’язаний із гормоном естрогеном. Якщо рівень естрогену в організмі низький, рівень ГК теж знизиться.

Гіалуронова кислота в продуктах

Отже, в яких продуктах міститься гіалуронова кислота?

Дослідження показали, що поповнити запаси ГК в організмі можна, вживаючи такі продукти: 

-мигдаль

-цитрусові

-батат

-виноград або виноградний сік

-чорний шоколад

-червоне вино

-соя

Гіалуронова кислота в косметології

Анна-Марія Кравчук, косметолог, дерматовенеролог:

У складі кремів та сироваток ГК міститься у безпечній концентрації. Вона притягує молекули води та контролює втрату трансепідермальної вологи. Завдяки цьому епідерміс, верхній шар шкіри, залишається зволоженим упродовж дня. У такому форматі ГК може зашкодити лише, якщо у людини є алергія на цей компонент косметики, що трапляється вкрай рідко (поодинокі випадки).

Ін’єкції ГК мають на меті зволожити глибокі шари шкіри, скорегувати поверхневі та глибокі зморшки, збільшити об’єм тканин, приміром, в області губ, вилиць чи підборіддя. ГК може нашкодити, якщо її вводити, ігноруючи протипоказання. Це:

 •   вагітність та лактація;
 •   порушення згортання крові;
 •   індивідуальна непереносимість ГК;
 •   гострі інфекційні процеси шкіри;
 •   грип, ГРВІ, застуда;
 •   цукровий діабет;
 •   онкологічні захворювання.

При відсутності протипоказань та за умови дотримання правил проведення ін’єкції ГК не нашкодить, а навпаки покращить стан шкіри.

Ін’єкції ГК – це косметологічна процедура, яка має показання та протипоказання. При наявності протипоказань, процедура не проводиться. Тому зважайте на те, що перед проведенням процедури, лікар має зібрати анамнез та поспілкуватися із вами.

Безпечність ін’єкції залежить від:

 •   якості гелю – препарат повинен бути сертифікованим;
 •   індивідуальної реакції організму людини на препарат.

Найбільш рідкісна реакція – виникнення анафілактичного шоку.

За понад 18 років роботи у моїх пацієнтів алергія на чисту ГК без домішок не виникала жодного разу.

 •   досвіду та професіоналізму лікаря.

ГК вводиться під шкіру із дотриманням спеціальної техніки, у правильному дозуванні із використанням гелю потрібної щільності.

Наприклад, якщо ввести ГК або будь-який інший препарат у просвіт судини, виникне емболія, тобто закупорювання судини. Після чого з’являється набряк, почервоніння, сильний біль. Потім тканини відмирають, а на місці некрозу утворюються рубці. При появі таких симптомів потрібно негайно вивести ГК із організму.

Введення гелю надто близько до поверхні шкіри може призвести до контурування препарату. Це означає, що візуально буде видно, оскільки він лежатиме під шкірою недостатньо глибоко. 

Тому важливо, щоб процедуру проводив лікар, який знає всі нюанси та тонкощі роботи з препаратом та шкірою.

Очевидні плюси ГК:

 1. ГК – рідний для організму препарат, який йому потрібен для нормальної роботи, тому алергія на препарат зустрічається вкрай рідко;
 2. у разі виникнення можливих ускладнень ГК можна вивести із організму препаратами на основі гіалуронідази;
 3. в нормі ГК самостійно виводиться із організму впродовж 3-12 місяців.
 4. Ін’єкції ГК застосовуються не лише в косметології, а й для лікування суглобів та хрящів, бруксизму, підвищеного тонусу жувальної мускулатури, нетримання сечі, сухості слизових оболонок статевих органів тощо.

Раніше ми вже писали про саліцилову кислоту та про емоційний інтелект

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Теги:
Ми в Телеграмі
підписуйтесь