Спецпроєкти

Менопауза – те, з чим стикається кожна жінка. Чи варто до цього готуватися та як покращити самопочуття?


Щороку 50 мільйонів жінок стикаються з менопаузою. Це суттєві зміни в організмі, які потребують перегляду способу життя й іноді навіть приймання медикаментів. Водночас Neovadiol epidemiologic survey свідчить про те, що більш ніж 80% жінок не роблять нічого, аби полегшити прояви менопаузи – здебільшого тому, що не знають про подібні можливості.

Разом із L’Oreal та брендом Vichy пояснюємо, коли настає менопауза, що в цей період відбувається з жіночим організмом, а також як правильно за собою доглядати й почуватися краще.

Як настає менопауза?

Передусім жінка помічає, що її менструація починається за збитим циклом, він стає довшим та важче переноситься. Менопауза настала тоді, коли в жінки не було місячних рівно рік. У цей час організм втрачає багато естрогену, прогестерону, тестостерону, фолікулостимулювального гормону та лютеїнізувального гормону.

Загалом менопауза відбувається трьома етапами. Періменопауза, тобто період «до», починається приблизно у 45 років та триває до шести років. Жінка відчуває перепади настрою, зміни циклу. Безпосередньо менопауза починається в середньому у 52. 

А от постменопаузу відраховують із 65, і на ній зупинимось окремо.


Помітні зміни тіла під час менопаузи

Як пише Центр громадського здоров’я України, до зовнішніх проявів менопаузи входять:

 • накопичення жирової тканини в зоні живота;
 • збільшення ваги;
 • збитий цикл менструації;
 • приливи жару;
 • сухість піхви, очей, шкіри та рота;
 • зміна кольору, текстури та об’єму волосся;
 • зміни об’єму грудей та підвищення чутливості в цій зоні;
 • часта потреба ходити в туалет (але якщо доходить до діареї, звертайтеся до лікаря)

Однак не всі із цих проявів можуть бути викликані менопаузою. Поговоріть із лікарем – можливо у вас є проблеми з харчуванням чи шкідливими звичками.

Ментальні зміни під час менопаузи

 • погіршений сон;
 • нестабільний настрій (дратівливість, тривожність); 
 • кволість (якщо триває більш ніж два тижні – зверніться до психолога);
 • проблеми з увагою.

Як саме менопауза впливає на стан здоров’я жінки?

Гормональні зміни можуть негативно впливати на різні захворювання. Деякі випадки потребують особливої уваги – якщо жінка схильна, наприклад, до раку грудей, серцево-судинних захворювань та остеопорозу. 

Якщо жінка почувається кволою більш ніж два тижні, ймовірно, не завадить отримати направлення до психіатра. Від депресій під час менопаузи не застрахований ніхто, особливо якщо гормональні гойдалки супроводжуються порушенням сну та неприйняттям змін у тілі. 

Сексуальне здоров’я теж страждати не повинне. Навіть якщо ви відчуєте дискомфорт у піхві. Гінеколог підбере терапію, яка поверне вам можливість насолоджуватися процесом на всі сто. Головне – не зволікайте, адже дискомфорт часто йде в парі із сухістю, а сухість призводить до тріщин, у які може потрапити інфекція.

Шкіра – це один із найвразливіших органів під час менопаузи

За менопаузою настає період постменопаузи. Йому властива відсутність менструацій, жінка відчуває менше неприємних фізичних симптомів, але саме тут помічає найбільше змін шкіри. 

Якщо підсумувати ознаки постменопаузи, то на шкірі вони матимуть такий вигляд:

 • стягнутість після очищення;
 • лущення;
 • тріщини та роздратування; 
 • пігментація; 
 • стоншення;
 • провисання;
 • зниження пружности, зморшки.

Як допомогти своїй шкірі?

Лише 35% жінок у менопаузі доглядають за обличчям спеціально призначеними засобами. А 50% навіть не підозрюють, що менопауза може впливати на стан шкіри. Ось що важливо врахувати в догляді за нею:

Очищення

Підбирайте міцелярний засіб та засіб для вмивання без ароматизаторів. Вони мають пасувати для сухої та чутливої зони. 

Зволоження

Зволожувати шкіру рекомендовано двічі на день. У складі дієвого зволожувального крему для обличчя мають бути гіалуронова кислота, гліцерин, вода, колаген, еластин, сечовина, молочна кислота. 

Відлущення

Пілінг позбавить шкіру ороговілих клітин. Вибирайте ніжний, для щоденного використання. Це може бути ензимний засіб, скраб чи ексфоліат на глікогелевій кислоті. 

Захист від ультрафіолету

Позаяк менопауза – це гормональні зміни, то ризик фотостаріння в цей період підвищений. Доречно користуватися сонцезахисними засобами з SPF 50+.

Увага на склад

Ефективний відновлювальний засіб для шкіри містить у собі такі компоненти: проксилан, екстракт касії, вітаміни B3-CG-E, ліпіди Омега 3-6-9, вулканічна вода Vichy. Такі компоненти містить новий засіб Vichy Neovadiol, спеціально розроблений для догляду шкіри в період менопаузи й після неї. 

Денний та нічний креми Vichy Neovadiol під час менопаузи. Денний допомагає відновити клітини й підвищує пружність, а нічний допомагає охолодити, надати сяйва та щільності шкірі обличчя. Крем підвищує тонус шкіри на +39%, еластичність – на 22%, і компенсує 40% зволоження.

Антивіковий крем Vichy Neovadiol після менопаузи діє проти глибоких зморшок, пігментних плям та втрати пружности. Він насичений вітаміном В3 та ліпідо-відновлювальними Омега 3-6-9.

Які переваги є у жінок під час менопаузи?

Терапія менопаузи вимагає глобального й комплексного підходу. Тож налаштуйтеся на чек-ап у гінеколога, психолога, нутриціолога, дерматолога тощо. Не покладайтеся на самодіагностику та поради щодо лікування в соцмережах – вони все одно стосуються не саме вас. Попри всі зміни, пам’ятайте, що припинення менструації – не кінець життя, а новий етап зі своїми перевагами. 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram