Спецпроєкти

Зумба: історія, навіщо і де цим займатися


Останнім часом у багатьох фітнес-клубах з’являється ще один вид тренування Зумба – Zumba-dance або Zumba-fitness.

У всьому світі ця тенденція вже кілька років, як набрала обертів. Зіркові шанувальники цього стилю – Дженніфер Лопес, Дженніфер Лав Х’юїтт, Наталі Портман, Емма Вотсон, Вікторія Бекхем, Холлі Беррі та інші. Тепер, хоч і з деяким запізненням, вона дісталася і нас.

Сьогодні на bit.ua – що це таке і чому вас варто спробувати?

Що таке зумба?

Zumba (Зумба) – це суміш фітнесу з танцями (спрощена версія сальси, меренге, кумбія та реггетону з домішкою мамби, румби, фламенко та “каліпсо”).

Автором цього спортивного нововведення є Альберто Перес, фітнес-інструктор із Колумбії. Зумба, як і в степу, має градацію залежно від рівня складності і від підготовки: Zumba Basic, Zumba Basic 2, Zumba Gold, Zumba Toning, Aqua Zumba, Zumbatomic, Zumba Sentao.

Зараз Зумбой займається приблизно 14 мільйонів людей у ​​140 000 залів більш ніж у 150 країнах.

Трохи історії

В 1990 Альберто Перес вів свої заняття з аеробіки і виявив, що забув свою стандартну музику для тренувань. І йому довелося поставити ту музику, яка була у нього в рюкзаку – традиційна сальса та меренга. Звичайно ж, рухи теж довелося трохи змінити відповідно до музики.

Зумба тренування

Заняття триває, як і стандартна аеробіка – близько години. Тренування включає рухи під музику зі швидким темпом, з повільним і з обтяженням.

Використовуються такі стилі танцю: кумбія (колумбійський вуличний танець), сальса, меренга, мамбо, фламенко, чачача, реггетон, соку, самба, танець живота, танго, хіп-хоп та бхангра (індійський танець).

Види Зумби:

Zumba – стандартне тренування

Zumba Gold спеціально розроблена для людей похилого віку

Zumba Toning входять вправи із спеціальними тонізуючими паличками (toning sticks)

Aqua Zumba проводиться у воді. Zumba Sentao – це тренування на стільці з вагою

Зумба кідс

Є зумба і для наймолодших. Наприклад, Zumbatomic – це тренування для дітей віком від 4 до 12 років. Вона враховує їх фізіологічні особливості та можливі навантаження. Якщо переживаєте, чи варто дитині займатися Зумбою і чи не зашкодить це їй, – видихніть. Заняття Зумбою вважаються безпечними для будь-якого віку. Вона зміцнює серце, тримає в тонусі все тіло, покращує координацію рухів та чудово піднімає настрій!

Стандартне тренування спалює від 500 до 1000 ккал залежно від вашого віку, активності та фізичних даних. З 2005 року Академія Зумби почала видавати ліцензії для інструкторів, які навчалися на семінарах. Ліцензія для початкового рівня видається на один рік і коштує 405 $. Щороку потрібно отримувати нову ліцензію.

На офіційному сайті можна знайти сертифікованого інструктора, але зробити це досить складно, оскільки більшість вважають за краще просто вести заняття і не називати їх Zumba, а, наприклад, Mix-Dance або Латина.

Тренування проходить у вільному стилі – тренер показує базові кроки, а решта групи повторює. Тобто ви не зупиняєтеся і на розучує все це окремо, відточуючи техніку як у класичних латиноамериканських танцях. При цьому тренер може переходити від одного стилю до іншого залежно від зміни музики, яку він сам і готує.

Тобто ви можете танцювати сальсу, а тому одразу перейти на самбу або танець живота. Оскільки тренування розділені за складністю, ті, хто приходить на другий рівень, вже вивчили основні кроки на першому і можуть спокійно повторювати все за ведучим.

Офіційний сайт: zumba.com

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь