Науковці знайшли перший вид динозавра, який жив у Гренландії – відео
Учені з Португалії, Данії та Німеччини знайшли залишки першого динозавра, який жив у Гренландії 214 мільйонів років тому. Він дістав назву «холодна кістка».
Про це йдеться в Sky News.
Ранні дослідження
Насправді останки динозаврів у вигляді двох черепів знайшли ще у 1994 році. Тоді під час досліджень учені не могли класифікувати їх до жодної з груп динозаврів. Проте існувало припущення, що вони належать платеозавру – окремий вид, який мешкав на території сучасних Німеччини, Франції та Швейцарії. Наразі ж науковці зрозуміли, що ці залишки кісток потрібно дослідити повторно й точно визначити вид.
Як дослідили?
Завдяки технологіям вчені змогли створити 3D-моделі внутрішніх структур та кісток динозаврів. Під час дослідження було з’ясовано, що будова черепів є цілком унікальною.
«Анатомія двох черепів унікальна з усякого погляду, наприклад у формі та пропорціях кісток», – сказав провідний автор дослідження Віктор Беккарі.
Це свідчить про те, що залишки, які знаходили вчені, належать новому виду динозаврів – «холодна кістка».
Хто такий «холодна кістка»?
Новий вид динозаврів учені назвали Issi saaneq, що перекладається як «холодна кістка». Ці динозаври були травоїдними й жили на Землі приблизно 214 мільйонів років тому. Вчені кажуть, що кліматичні зміни стали причиною того, чому динозаври проживали в Гренландії.
Here we go, I’m pleased to present the new dinosaur from Greenland, Issi saaneq!! The results from my Master in Paleontology thesis at @FCTNOVA were just published! pic.twitter.com/TvArR9Ws4y
— Victor Beccari (@beccarivictor) November 3, 2021
Зазначено, що знайдені кістки черепів належали дорослому динозавру та динозавру-підлітку.
Читайте також
В Африці знайшли нового предка сучасних людей. Його назва – Homo bodoensis.
Чотирирічна дівчинка знайшла слід динозавра віком 220 мільйонів років.