Спецпроєкти

«Секретний чорний список Facebook»: яка інформація потрапила під заборону – документ


У жовтні цього року інформатор Facebook надав журналістам видання Intercept «чорний список» заборонених організацій, осіб, музичних колективів, політичних діячів, лідерів наркокартелів тощо. Контент, пов’язаний із ними, жорстко модерується, а найчастіше – видаляється.

Спірне питання

Обмеження Facebook на публікацію з боку користувачів інформації щодо небезпечних осіб та організацій виникли ще у 2012 році, коли в Конгресі США та Організації Об’єднаних Націй занепокоїлися щодо вербування терористів в інтернеті. Тоді Facebook додав до своїх стандартів спільноти заборону на «організації, які мають повідомлення про терористичні або насильницькі злочини».

Відтоді правило стало невіддільною частиною Стандартів спільноти організації (DIO) і використовувалося для прибрання інформації щодо різноманітних суспільних подій у світі: від геноциду в М’янмі до заворушень на Капітолійському пагорбі.

За словами ексдиректора Facebook із питань боротьби з тероризмом та небезпечними організаціями Браяна Фішмана, компанія «має юридичне зобов’язання дотримуватися законодавства США щодо організацій, визначених як іноземні терористичні організації, глобальні терористичні організації та інші сторони, які зазнають санкцій».

Водночас правозахисники США ставлять запитання: «Чи вимагає закон США, щоб платформи соціальних мереж видаляли похвалу й позитивні коментарі про групи та окремих осіб, якщо уряд визнає їх терористами?», і відповідають: «Ні». Також правозахисні організації намагалися отримати «чорний список» Facebook офіційно через запит, але компанія їм неодноразово відмовляла, зазначаючи, що це може нашкодити безпеці співробітників, а також надати можливість людям обходити правила.

Бан за важку музику

Не менше запитань викликає й сам список, який ми повністю публікуємо на сайті. Наприклад, вас можуть забанити за поширення нового альбому проєкту Burzum, оскільки його учасник Варг Вікернес є ультраправим пропагандистом.

 

Публікація цього файлу дозволить як користувачам соцмереж, так і рекламодавцям змінити підходи до роботи з контентом.

Читайте також

Facebook та Instagram заборонять рекламу на основі орієнтації, релігії та політики

Дослідження: Facebook шкодить кожному восьмому користувачеві

Meta створила прототип рукавичок, які дозволяють «торкатися» віртуальних об’єктів

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь