Спецпроєкти

Європейський суд з прав людини заборонив вчителям ображати учнів


Європейський суд з прав людини заборонив вчителям ображати учнів, розглядаючи справу учня з Хорватії.

Про це пише Perild.

Що відомо про рішення суду?

У Страсбурзькому суді розглядали справу учня з Хорватії, якого образила вчителька. Хлопчик запізнився до школи, і вчителька назвала його дурним простаком. Учень поскаржився директору, але той також обізвав його словами «дурня дурнем назвати – це не образа».

Після цього хлопчик був змушений працювати з психологом. Йому діагностували посттравматичний стресовий та гострий тривожний розлад.

Батько хлопчика після інциденту скаржився в усі відповідні інстанції Хорватії: від міністерства освіти до Конституційного суду. Але хорватська прокуратура відмовилася притягувати вчителя, який допустив образи, до кримінальної відповідальності. Національні суди визнали це рішення законним. Тому він подав позов у Європейський суд з прав людини.

«Виходячи з фактів справи, суд дійшов висновку: хоча перші образи вчителя щодо заявника були спрямовані на те, щоб покарати його та його однокласників, два наступні випадки не могли розглядатися як щось інше, крім безпричинних словесних образ. У будь-якому разі суд визнав, що ніякого виправдання поведінці вчителя бути не може», – йдеться в документі.

Страсбурзький суд визнав у поведінці вчителя порушення статті 8 Європейської конвенції про гарантії права на приватність.

Рішення Європейського суду з прав людини поширюються на всі європейські країни. Таким способом вчителям заборонено ображати учнів.

Нагадаємо, раніше ми писали, що Google запустила сайт для батьків і дітей про безпечне використання технологій, а також у нас є подкаст із Олексієм Лазаренком, де ми розібралися, що робити, якщо дитина стає жертвою булінгу.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь