Спецпроєкти

З генетичного коду COVID-19 навчилися створювати музику – відео


Американці навчилися створювати музику з генетичного коду вірусу COVID-19. Вони реалізували проєкт Viromusic, а готові треки продають на NFT.

Відвідати сайт проєкту.

Як вони пишуть музику?

«Сподіваємося, цей проєкт допоможе людям дізнатися, що навіть вірус, здатний завдавати страждань, ґрунтується на тому ж коді, що й усе живе на Землі. Ми подумали, що було б цікаво взяти цей код і змусити його звучати», – заявили творці проєкту.

Усе живе на планеті й поза її межами має свій генетичний код. За допомогою технології соніфікації – це процес, який перетворює дані на звук – можна інформацію перетворити на музику.

Творці проєкту Viromusic надихнулися кодами життя і вирішили розшифрувати вірус COVID-19 на музику. Вони також використали соніфікацію для трансформації послідовності геномів коронавірусу. Кожна нота насправді є частиною покрокової інструкції, завдяки якій вірус створює нові копії самого себе. Вони нічого не змінювали в коді чи в нотах, тому достовірність звучання саме коронавірусу – 100%.

Після того, як композиція готова (у вигляді нот), її виконують професійні музиканти на віолончелі, гітарі, барабанах і синтезаторі.

Готові композиції Viromusic заливають на платформу Rarible у вигляді NFT. Ціна одного треку – від 0,07 ефіру (приблизно 268 доларів). За даними Dazed, поки що вдалося продати лише одну композицію. Водночас на початку грудня кількість музики з генетичного коду коронавірусу вже перевищила 10 тисяч творів.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь