Спецпроєкти

В Австралії розробили біонічне око для часткового відновлення зору


Австралійські науковці розробили біонічне око для часткового відновлення зору. Його вже успішно протестували на вівцях. Наступний етап – випробування на людях.

Про це повідомляє Gizmodo.

Деталі

Австралійські науковці успішно протестували на вівцях прототип біонічного імпланту Phoenix99 Bionic Eye. За словами розробників, ця технологія може частково відновити зір пацієнтам із захворюваннями сітківки. Далі науковці планують протестувати технологію на людях.

Складові системи Phoenix99 Bionic Eye:

  • стимулятор сітківки;
  • комунікаційний модуль, який вживлюється під шкіру за вухом;
  • камера, яка кріпиться на окуляри.

Як це працює?

Біонічний імплант ока стимулює сітківку у відповідь на візуальні світлові імпульси, які надходять від маленької камери, що прикріплюється до окулярів. Візуальні імпульси, які вловлює камера, надсилаються до модуля, розміщеного за вухом, що декодує світло в електричні імпульси, а потім надсилає їх до модуля ока.

У протидії захворюванням сітківки очний модуль стимулює здорові клітини, що залишаються в сітківці, та ігнорує пошкоджені клітини, заохочуючи око функціонувати як нормальне.

«Ми сподіваємося, що завдяки цій технології люди, які мають дегенеративні розлади сітківки ока, зможуть відновити здорове відчуття зору», – говорить інженер біомедицини Семюель Еггенбергер.

Розробники сподіваються, що цей метод зможе допомогти багатьом людям зі сліпотою.

Читайте також

Випробування мозкових імплантатів Neuralink на людях розпочнуть наступного року, – Ілон Маск. 

Справжнє чипування: як мозкові імпланти повертають зір, спілкування та гарний настрій. 

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь