Спецпроєкти

«Розумний» презерватив і чоловічі протизаплідні: які контрацептиви з’явилися останніми роками


Перші контрацептиви з’явилися ще до нашої ери. Це були не наднадійні варіанти запобігання вагітності, як-от кедрова олія, листя рослин, презервативи з кишківника тварин тощо. 

Зараз варіантів контрацепції значно більше, і вони дійсно є ефективними. Найнадійнішим для захисту від небажаної вагітності та ІПСШ є презерватив. Також, згідно з індексом Перля, високоефективними є оральні контрацептиви. Крім цього, є жіночі презервативи (фемідоми), гормональні пластирі, внутрішньоматкові спіралі та внутрішньоматкові гормональні системи, сперміциди тощо.

bit.ua досліджує, які засоби контрацепції з’явилися впродовж 21 століття, які ще на стадії розроблення та в чому їхня інноваційність.

«Розумний» презерватив

Зауважимо: йдеться не про класичний презерватив, а про кільце для кондомів. Кільце від фірм i.Con надягається на основу презерватива до статевого акту. Воно багаторазове, заряджається близько години, і заряду вистачає на 6-8 годин безперервного використання. 

Кільце не спричиняє дискомфорту (його, до речі, можна відрегулювати під розмір члена) і допомагає вам дізнатися більше про ваш секс.

Що саме робить i.Con? Показує: 

  • калорії, спалені під час статевого акту;
  • швидкість поштовхів;
  • частоту сексу;
  • середню температуру шкіри тощо.

Ваші дані ви можете анонімно порівнювати з даними інших користувачів. 

З мінусів – через пандемію COVID-19 кільце i.Con ще на стадії розроблення, та його можна передзамовити на сайті

Веганські екологічні презервативи

Зазвичай за виробництва більшості презервативів використовується казеїн – компонент тваринного походження. Виробники веганських кондомів відмовляються від використання казеїну, до того ж використовують екологічний каучук і зменшують кількість пластику в упакові.

В Україні, на жаль, доступно не так багато видів веганських презервативів (яких загалом не надто багато). З тих, що можна купити – веганські кондоми Organic від німецького бренда Masculan. 

Це ультратонкі презервативи класичного розміру, надійність яких клінічно перевірена. Кондоми є СО2-нейтральними, у їхньому складі немає компонентів тваринного походження, а пакування не містить поліетилену, і його можна повторно переробити.

Ванночка для яєчок

Цей пристрій – винахід випускниці Мюнхенського університету Ребекки Вайс. Дівчина вирішила розробити контрацептив для чоловіків після того, як їй діагностували рак шийки матки. Їй потрібно було відмовитися від протизаплідних пігулок, і вони з партнером замислилися про альтернативні протизаплідні. 

За словами Вайс, не так багато контрацептивів саме для чоловіків (якщо не рахувати, наприклад, презервативи). Тому вона розробила «ванночку для яєчок» COSO, що знижує активність сперматозоїдів.

Як це працює? Пристрій діє на яєчка ультразвуковими хвилями. Активність сперматозоїдів знижується, тож певний час – близько шести місяців – вони не можуть запліднити яйцеклітину.

Використовувати ванночку потрібно впродовж двох тижнів – і обов’язково під наглядом лікаря.

З мінусів – поки що пристрій не тестований на великій кількості людей, і він точно не захищає від ІПСШ, як й інші небар’єрні контрацептиви.

Чоловічі протизаплідні

Регулярно з’являються дані про розроблення чоловічих протизаплідних пігулок, та поки що в широкому вжитку їх не використовують. Чому так? Бо механізм їхнього розроблення є складнішим, а побічні ефекти – доволі суттєвими, щоб відмовитися від використання. Через це досі ОК вживають тільки жінки – втім, ми все ж чекаємо, що найближчими роками з’являться дієві й безпечні ОК і для чоловіків.

Повну історію появи жіночих оральних контрацептивів і докладніше про проблеми з розробленням чоловічих читайте в нашому матеріалі.

Унісекс-презервативи

Нагадуємо, що презервативи можуть бути чоловічими (надягаються на член) і жіночими (їх треба розташувати в піхві до початку статевого акту). Малазійський гінеколог Джон Танг Інг розробив унісекс-презерватив Wondaleaf Unisex Condom, яким можуть користуватися як жінки, так і чоловіки. 

Презерватив зроблений із поліуретану та має клейке покриття, завдяки якому його можна кріпити до піхви або до пеніса.

Кондом вже пройшов кілька етапів клінічних випробувань, і його безпечність підтверджена. 

Ціна такого презервативу – близько двох доларів за штуку, тобто не набагато дорожче від звичайних презервативів.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь