Дослідження: COVID-19 залишає в організмі антитіла, що можуть нашкодити
Організм людини після хвороби на COVID-19 ще 6 місяців виробляє антитіла. Деякі з них можуть нашкодити здоровим органам.
Відповідне дослідження опублікували в журналі Journal of Translational Medicine.
Деталі
Науковці з медичного центру Седарс-Сінай у США з’ясували, що люди, які перехворіли на COVID-19, мають широкий спектр антитіл упродовж 6-ти місяців після одужання. Утім, деякі антитіла (аутоантитіла) можуть нашкодити організму людини.
«Ми ще не знаємо, чи можуть антитіла залишатися підвищеними довше ніж шість місяців та/або призводити до будь-яких важливих клінічних симптомів. Важливо буде стежити за тим, як це перебігає в людей», – розповідає науковиця з Інституту серця Cedars-Sinai Smidt у Лос-Анджелесі Сьюзан Ченг.
Відтак дослідники порівняли зразки крові 177 медичних працівників, які перехворіли на коронавірус, зі зразками, взятими у здорових людей. У процесі дослідження виявилося, що майже у всіх учасників був підвищений рівень аутоантитіл. Це може спричинити такі хвороби:
- хронічні запалення;
- ушкодження суглобів;
- ушкодження шкіри;
- погіршення роботи нервової системи.
Окрім того, дослідження показало, що рівень аутоантитіл був значно вищий у людей, які легко або безсимптомно перенесли хворобу. Своєрідний взаємозв’язок знайшли й між статтю та імунною системою. Наприклад, аутоантитіл значно більше в чоловіків, ніж у жінок.
Водночас захворювання, при яких імунна система пошкоджує власні здорові клітини (ревматоїдний артрит), зазвичай частіше вражають жінок, ніж чоловіків.
Також учені робили висновки на основі симптомів, про які повідомляли учасники протягом 6 місяців після одужання.
Також про COVID-19
230 днів вірус COVID-19 може жити в організмі людини – дослідження.
У США схвалили першу противірусну пігулку від COVID-19.
З генетичного коду COVID-19 навчилися створювати музику – відео.