Спецпроєкти

Дистрибуція косметики на власному досвіді. Як харків’янин почав заробляти на Farmasi


Багато хто хотів би відкрити власний бізнес. Водночас хтось боїться ризиків, а дехто не має достатньо знань. Та існують бізнес-моделі, які не потребують ні величезного капіталу, ні персоналу. Всі витрати лежать на інших, а заробіток залежить лише від твоїх можливостей продавати продукцію.

Ми поспілкувалися з продавцем косметичної продукції Farmasi в Україні, харків’янином Михайлом Гур’євим. Він розповів, як швидко почати заробляти за допомогою соціальних мереж і власного сайту.

Я так розумію, що ти працюєш над ритейлом косметики. Купуєш у продавця товар та перепродаєш уже клієнтам?

Не зовсім так. Через мене можна купувати косметику безпосередньо у виробника за умови реєстрації. Я шукаю клієнтів для виробника.

Коли ти почав над цим працювати?

Я почав працювати над цим у листопаді 2013 року. Познайомився з продукцією, коли винаймав офіс у Харкові за суборендою. Мені розповіли орендарки, які якраз і зводили клієнтів із постачальниками. Мене це зацікавило. І мої перші гроші у Farmasi я отримав за знайомих, близьких, людей у ​​соціальних мережах. Далі вже було створено сайт.

Farmasi на той час була вже відома в Україні?

Ні, вона тільки зайшла до нашої країни.

Як ти зараз можеш оцінити, чи це вигідна економічна діяльність?

Вона дуже вигідна, як я вважаю. Вона взагалі без ризиків, тобі не треба вкладати гроші. Ти просто зводиш клієнта з виробником. Клієнт купує продукцію, а виробник тобі сплачує комісію. Чим більше ти клієнтів привів для компанії, тим вищим буде твій відсоток. У нинішніх реаліях, коли ти нічим не ризикуєш і нічого не втрачаєш, це дуже добре. Усе чесно. Кожен може зареєструватися без вкладень та брати участь у заробітку.

Якщо зайти на сайт Farmasi, то ми побачимо складну систему бонусів. Розкажи про неї.

Дивись, чим більший твій товарообіг, тим вищою стає твоя кваліфікація. Люди, яких ти запрошуєш, так само починають робити товарообіг, і ти також отримуєш відсоток. Окрім того, зростає і їхня кваліфікація, і вони запрошують людей, за що ти теж отримуєш відсоток. Грубо кажучи, ти отримуєш відсоток із різниці у кваліфікації людей. Наприклад, ти прийшов і робиш товарообіг на кваліфікацію 10%, а я роблю на кваліфікацію 25%. Я отримую різницю у 15% бонусів із твого товарообігу.

Це нагадує торгову піраміду Amway. Її критикували свого часу. Чи були ситуації, що людям не сплачували гроші?

Фірма працює цілком легально. З тобою укладають договір, і всі виплати йдуть за договором. У них є офіційний склад та офіс у Києві. Жодних проблем ніколи не було.

Ти забираєш продукцію зі складу для клієнтів?

Я цього не роблю. Клієнт в електронному кабінеті на офіційному сайті Farmasi робить замовлення, а йому його кур’єр привозить, або він його забирає у відділенні «Нової пошти». Він може оплачувати товар одразу або при отриманні на пошті.

А ти знаєш, хто виготовляє цю продукцію?

Я знаю чудово. Це завод Farmasi під Стамбулом. Шикарне місце з величезним заводом. Він постачає продукцію у 128 країн світу. Я був там, продукція має сертифікацію ISO, GMP, Halal. Вона не містить шкідливих речовин, наприклад парабенів.

Ти один у сім’ї працюєш у цьому бізнесі?

Дружина також. У нас один сайт на двох, але вона найчастіше продає за допомогою соцмереж.

Який ваш місячний заробіток?

Я отримую понад 20 000 грн, дружина – 7000 грн. У нас є офіс, ми до нього ходимо, бо вдома працювати важко.

Офіс ти за власний кошт знімаєш?

Від певної кваліфікації компанія оплачує представництво в містах. Чим вища твоя кваліфікація, тим більше компанія готова заплатити за оренду офісу. Загалом виходить від 3000–7000 грн. Наш офіс площею 25 кв2 повністю покриває компанія. Ми надаємо компанії договір про оренду, і вона виплачує.

Клієнти просто купують продукцію чи вони зацікавлені в участі у програмах?

Найчастіше клієнти купують продукцію собі. Вони роблять замовлення в компанії та отримують дисконт 22%. Тобто вони беруть продукцію за ціною для дистриб’ютора. Ці умови постійні для клієнтів. Ось у чому вигода співпрацювати з виробником. Щодо зацікавленості людей в участі у програмі, то хтось починає, хтось кидає. Хтось досягає високих результатів.

Як компанія слідкує за тим, що людина прийшла від тебе?

Усе це робиться через офіційний сайт компанії. Я клієнта особисто реєструю на сайті або він реєструється за реферальним посиланням із моїми даними. Все дуже автоматизовано. Усі бізнес-процеси вміщуються в мобільний телефон.

Чи знаєш ти когось, хто досяг високої посади за цією програмою?

Моя кума – Яна. Вона є найкращою продавчинею в Україні та однією з 10 найкращих продавців у світі. Вона за місяць отримує 10 тисяч доларів. Ця система дуже перспективна з урахуванням розвитку в нашій країні малого бізнесу. Багато людей хочуть із чогось почати, але не знають як, а у Farmasi цього можна навчитися.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь