Спецпроєкти

Українка Оксана Линів очолить оперний театр в Італії. Вона буде першою жінкою на цій посаді


Диригентка Оксана Линів стане першою жінкою-музичною директоркою оперного театру в Болоньї. На цій посаді вона почне працювати з 22 січня 2022 року.

Про це повідомляє The Guardian.

Деталі

Українка Оксана Линів стане першою жінкою-диригенткою, яка очолить Болонський муніципальний театр «Комунале» (Teatro Comunale Bologna).

Українській диригентці запропонували контракт на трирічну співпрацю одразу після її березневого дебюту в цьому ж театрі. Оксана Линів була здивована, коли отримала від театру листа з пропозицією працевлаштування.

«Мені випала честь і відповідальність стати першою жінкою в Італії, яка є запрошеною на посаду музичного директора одного з важливих державних театрів», 一 прокоментувала Линів.

Про театр

Болонью вважають легендарним музичним осередком в Італії. В цьому театрі відбувалися італійські прем’єри багатьох опер Вагнера, там навчалися українські композитори Максим Березовський та Дмитро Бортнянський. Раніше театр очолювали Серджіо Чібілідаке, Рікардо Шаї, Мішель Маріотті, Даніель Ґатті.

Про Оксану Линів

Українська диригентка родом зі Львівщини. Вона є першою головною диригенткою Опери і філармонійного оркестру австрійського міста Ґрац, другої за величиною опери Австрії. Працює з найбільшими оперними театрами та оркестрами світу. Своїм першим оркестром диригувала у віці 16 років. Зараз їй 43 роки.

Оксана Линів – засновниця та художня керівниця фестивалю LvivMozArt, засновниця й головна диригентка Молодіжного симфонічного оркестру України/YsOU.

У липні вона стала першою жінкою-диригенткою, що відкривала Байройтський оперний фестиваль у Німеччині – вперше за 145 років існування цього фестивалю.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь