Спецпроєкти

#інфотерор: Центр протидії дезінформації повідомляє про основні теми, що просували російські ЗМІ минулого тижня


Центр протидії дезінформації при РНБО України повідомляє про основні теми, що просували російські ЗМІ минулого тижня:

  • Україна програє війну
  • Захід невірно оцінив наслідки санкцій проти рф
  • Україна планує обмінювати росіян лише на «Азовців»

Як пропагандисти висвітлюють ці теми: 

  • ЗС рф успішно просуваються на Донбасі. Створюються “котли”, оточуються угруповання ЗСУ. Українські військові “видихаються”, не можуть протистояти ЗС рф на рівних, не зважаючи на постачання західної зброї. ЗС рф близькі до звільнення. ЗСУ обстрілюють з важкої зброї цивільних та об’єкти цивільної інфраструктури, вчиняють інші військові злочини.
  • Захід бачить, що Україна програє війну не зважаючи на фінансову та військову підтримку. Такий стан речей призвів до розколу серед країн Заходу. Тому Захід пригальмував постачання зброї Україні.
  • Українська влада планує обмінювати російських військових лише на «Азовців», а інші полонені їх поки не цікавлять. 

Cтаном на ранок 30.05 окупанти поширювали наступні пропагандистські повідомлення:

Дезінформація

ЗМІ рф, з посиланням на слідчий комітет росії, повідомили: «В Маріуполі на базі Міжнародного комітету Червоного Хреста виявлено сотні медичних карток дітей із зазначенням здорових органів, при цьому про хвороби в них не згадується». Так пропагандисти натякають аудиторії на «незаконну трансплантацію анатомічних матеріалів та вивезення їх за межі України».   

Фейк

Голова МЗС рф с. лавров заявив, що «терміни «спецоперації» росії в Україні обумовлені наказом категорично уникати ударів по цивільній інфраструктурі». Таким чином останній намагається виправдати воєнні поразки рф в Україні.      

Маніпуляція

«На превеликий жаль, що стосується розпалювання українського націоналізму та неонацизму, Франція грає одну з ініціативних ролей. Нам сумно це бачити», – заявив глава російського МЗС с. лавров в інтерв’ю французькому телеканалу «TF1».   

Увага, це все дезінформація, маніпуляція та фейки. Перевіряйте факти та слідкуйте тільки за офіційними та надійними джерелами. 

Механізм створення фейків

Наявність пропаганди

Вам розповідають, що є зло, а що добро із вже зробленими за вас висновками. Закладають у фейки пропаганду, щоб впливати на думки суспільства.

Заклик до емоцій 

Фейкова новина зачіпає сильні емоції (захоплення, гнів, печаль…), через які легше управляти людиною.

Упереджені новини 

Однобічне трактування інформації та особиста інтерпретація подій.

Теорії змови 

Теорії відкидають думки авторитетних експертів, а аргументи, що спростовують змову, розглядаються як додатковий доказ змови.

Клікбейти 

Це привабливі, сенсаційні заголовки для залучення уваги.

Напівправда 

Поєднання фактичного, фейкового, помилкового або частково помилкового контенту.

Підробки 

Сфабрикований контент, що поширюється навмисно. Сюди відносяться коментарі та пости нібито від реальних людей, а насправді – від фейкових (найчастіше кимось проплачених) акаунтів або ботів.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь