Спецпроєкти

В Україні запустили Карту Руйнувань: на ній вже 1500 зруйнованих об’єктів


ГО «Антикорупційний штаб» запустив «Карту Руйнувань». Карта дозволяє фіксувати наслідки повномасштабного російського вторгнення в Україну.

Деталі

На мапу з перших днів повномасштабної війни вносять світлини зруйнованих або пошкоджених цивільних об’єктів: будинків, шкіл, церков, стадіонів тощо.

Такі фото Штаб знаходить і додає власноруч із зазначенням точної адреси та координат. 

«На нашій мапі вже півтори тисячі зруйнованих об’єктів. На сайті встановлений лічильник — і він жодного дня не зупинявся. Кількість об’єктів на мапі далека від реального обсягу руйнувань, але ми не ставимо за мету охопити всі-всі будинки та споруди, а обираємо найбільш наочні приклади», — голова правління ГО «Антикорупційний штаб» Сергій Миткалик.

Згідно з дослідженнями Київської школи економіки, станом на 8 червня сума прямих збитків економіки України від пошкодження та руйнування житлових і нежитлових будівель та інфраструктури складає $103.9 млрд або 3 трлн грн. Це майже 24 тисячі пошкоджених доріг та більше 300 мостів, більше 6 тисяч залізничних колій та 40 залізничних мостів.

Пошкодження орієнтовні, адже щодня армія рф знищує українську інфраструктуру.

Навіщо створили Карту руйнувань?

Аби допомогти відбудувати Україну. Перший крок у цьому процесі — зафіксувати руйнації. І лише потім — оцінити збитки і залучити кошти для відновлення.

Економічними розрахунками займаються фахівці з Київської школи економіки, проєкту «Росія заплатить», а також Уряд. Для залучення коштів «Антикорупційний штаб» використовує платформу United24, ініційовану Президентом України Володимиром Зеленським. На сайті є рахунки цієї платформи, куди і просять переказувати кошти. 

У довгостроковій перспективі світлини з мапи будуть використані у Гаазі як доказ військових злочинів рф в Україні. Окрім того, після закінчення війни Карта Руйнувань продовжить життя і буде об‘єднана із Картою Ремонтів.

Раніше ми повідомляли, що в Києві триває демонтаж гаражів біля річки Либідь. Це дозволить розпочати роботи на аварійній ділянці русла.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь