Спецпроєкти

Як це працює: онлайн-школа Матема, яка організовує групові безкоштовні уроки для дітей


Перша ітерація онлайн-школи Матема була запущена в лютому 2021 року – карантин був в достатньо активній фазі і, відповідно, органічно стимулював сім’ї розглядати можливості онлайн-навчання. 

Зараз школа продовжує роботу і надає безкоштовні групові уроки математики для учнів. Як підбирають вчителів, скільки дітей мають можливість навчатися і який результат дають уроки – в матеріалі bit.ua.

Про кількість уроків та пошук вчителів 

У березні 2021 року ми провели 318 уроків. У травні 2022 – 5473. Таким чином, за кількістю уроків ми виросли в 17 разів.

Перших вчителів знаходили просто на OLX, проводили з ними співбесіди, якщо вони могли пояснити обрану нами тему наму, то починали з ними співпрацювати. Далі, в якийсь момент, все запрацювало як сарафанне радіо – ми намагалися фокусуватися на створенні хороших умов для вчителів? і цей підхід органічно почав приводити нових вчителів.

Випадки звільнення були, але ми намагаємось приділяти більше уваги найму вчителів на початку співпраці, щоб такі випадку мінімізувати. Для цього в нас розроблений окремий тестовий період для нового вчителя, в рамках якого команда школи допомагає їм максимально ефективно включитися в роботу.

Скільки зараз у школі вчителів?

З нами співпрацює 126 вчителів з усієї України. Також з червня 2022 року ми запустилися на польському ринку, і там з нами вже співпрацюють декілька вчителів.

Для деяких вчителів наша школа вже стала одним з основних джерел доходів, адже ми даємо можливість працювати в другій половині дня, коли в них, переважно, немає уроків, тож вони можуть ефективно суміщати роботу в звичайній школі та роботу в Матемі.

Про індивідуальний підхід до кожного учня 

Коли ми почали масштабувати цей бізнес, то зрозуміли, що стандартизувати процес навчання математиці для всіх випадків стане надзвичайно складно і, до того ж, не факт, що ефективно – діти приходять з різними характерами, схильностями, мотивацією та початковим рівнем знань.

Щоб сформувати індивідуальну програму навчання, ми використовуємо інструмент “Урок-діагностика. За допомогою цього інструменту ми за годину виявляємо основні прогалини в знаннях та формуємо пропозицію для батьків: що саме і за який час ми пропонуємо наздогнати. Звісно, в процесі ця програма коригується, але це робиться вже в результаті взаємодії вчителя, дитини та батьків.

Навчання контролюється завучем школи. Так, навіть в IT-компанії може бути така роль – це людина, яка відповідає за якість роботи вчителів та ефективність складених програм. Вона може прийти на урок, подивитися журнал, в якому вчитель веде свої нотатки по кожному учню, а просто запитати у батьків зворотній зв’язок. 

Ми надаємо консьєрж-сервіс для батьків: щоб зробити зміни в графіку навчання, змінити вчителя (що буває достатньо рідко), або вирішити будь-яке питання, достатньо написати в наш чат-бот – оператор підтримки вирішить проблему і повідомить батьків про виконання. Це зручно. 

Про результати

Зазвичай, якщо учні приходять в останній момент, то пропонуємо їм відмовитися від співпраці з нами. Наприклад, минулого року був дуже екзотичний запит про підготовку до ЗНО з математики за один місяць. Причому початковий бал був дуже низький. Ми відразу сказали клієнту, що це неможливо зробити, але він наполягав – і врешті-решт забронював щоденні уроки на весь травень. Бал, звісно, поліпшився, але ми не рекомендуємо використовувати такий підхід.

Успіх в навчанні – це результат співпраці учня, вчителя і батьків. Ми гарантуємо, що якщо учень буде притримуватися нашого навчального плану, то прогрес точно буде.

Про групові безкоштовні уроки для дітей

Наразі безкоштовні уроки відвідало 34 тисячі дітей. Разом вони переглянули безкоштовні уроки більше 200 тисяч разів. 

Щотижня в нас нова програма відкритих безкоштовних уроків. Так, наприклад, цього тижня в нас задачі на подвійне зведення до одиниці для 3-4 класів, дії з натуральними числа для дітей 4-5 класів, задачі на логіку для дітей 5-7 класів, задачі на рух по воді для 6-8 класів, властивості фрактального дерева та моделювання простих фракталів для 9 класу та багато різних тем для 10-11 класів.

Рекомендуємо слідкувати за оновленнями нашого сайту або інстаграму

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь