Спецпроєкти

На Takflix вийшли дві стрічки Аліси Коваленко – документалістки, яка захищає Україну на фронті


В онлайн-кінотеатрі Takflix вийшли дві документальні стрічки режисерки Аліси Коваленко: «Аліса в країні війни» та «Домашні ігри». Автобіографічна «Аліса в країні війни» створена разом із режисеркою Любов’ю Дураковою.

Студентка Аліна Коваленко переживає Революцію Гідності, а згодом вирушає знімати українських військових на Сході. «Домашні ігри» – історія про 20-річну дівчину-футболістку з бідної сім’ї, її єдиним шансом вирватися зі злиднів є спортивна кар’єра.

50% з продажу квитків «Аліса в країні війни» перераховуються на допомогу Алісі Коваленко на лінії фронту. 

Деталі

«Аліса в країні війни» – це документальна автобіографічна стрічка режисерок Аліси Коваленко та Любові Дуракової про досвід Аліси під час подій 2014 року.

Головна героїня фільмує протести на Майдані, паралельно розвиваючи стосунки з журналістом-іноземцем. Коли на сході країни починається війна, Аліса попри засторогу близьких вирішує знімати військові дії. Повсякчас подорожуючи з фронту до Києва й назад, героїня розуміє, що має взяти до рук зброю.

Прем’єра стрічки відбулась на міжнародному фестивалі документального кіно IDFA в Нідерландах. Стрічка доступна для перегляду без географічних обмежень.

«Домашні ігри» – третя повнометражна стрічка режисерки.

Аліна Шилова грає в футбол та планує серйозну спортивну кар’єру. Дівчина сподівається, що її наполегливість зможе витягнути сім’ю з бідності в нетрях столиці. Однак її шанс на самореалізацію потрапляє під загрозу, коли мати дівчини помирає, залишивши на її опіку молодших брата з сестрою. Тепер Аліна має обирати: залишатися з сім’єю чи втілити в життя мрію про великий футбол.

Стрічка отримала приз за найкращий європейський фільм на ОМКФ та особливу відзнаку журі на міжнародному фестивалі документального кіно «Артдокфест»в Ризі. Фільм доступний для перегляду на території України та Польщі.

З березня 2022 року Аліса Коваленко захищає Україну в складі 2 штурмової роти 5 батальйону УДА. За словами режисерки, вона дала собі обіцянку доєднатися до ЗСУ ще в 2015 на Донбасі.

Аліса Коваленко народилась в Запоріжжі. Вивчала журналістику в КНУ ім. Т. Г. Шевченка та режисуру документального кіно в КНУТКіТ ім. І. К. Карпенка-Карого. Стрічки режисерки показували на міжнародних фестивалях у Амстердамі, Шеффілді, Одесі та Києві.

Раніше ми розповідали про фестиваль анімації LINOLEUM 2022: дата, програма і офіційний трейлер.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь