Спецпроєкти

Держкіно реорганізовує Довженко-Центр. У центрі заявляють, що це є ліквідацією кіноархіву


Державне агентство України з питань кіно видало наказ про реорганізацію Довженко-Центру. Представники центру заявляють, що де-факто це означає ліквідацію національного кіноархіву, який з 1994 року зберігає, досліджує і популяризує українське кіно. 

Подробиці

У наказі Держкіно від 5 серпня 20220го усі фільми з колекції та майно Довженко-Центру мають бути передані «Науковому центру кінематографії України». Це державна установа, основним видом діяльності якої, за даними ЄДРПОУ є «вища освіта». Науковий центр кінематографії України заснували за часів правління Януковича – у 2011 році.

Зі структури Центру мають виокремлено Державне підприємство «Українська анімаційна студія”, до якої будуть передані авторські права на українську анімацію, що зараз належать Центру. Співробітників Центру має бути повідомлено про можливе звільнення, йдеться в повідомленні. 

Представники Довженко-Центру заявляють, що відповідати за унікальну кінематографічну спадщину України Держкіно доручає «де-факто “сплячій” установі, що з моменту свого заснування не здійснювала жодної діяльності, не має штату, відповідних компетенцій, сайту тощо». 

Держкіно не обгрунтувало рішення щодо реорганізації ні в преамбулі наказу, ні в публічній комунікації.

У Довженко-Центрі заявляють:

«Передача колекції національного кіноархіву з високою репутацією в світі фейковій установі – величезний удар по міжнародному іміджу української влади, а в особливо під час війни, коли Україна у крові виборює власну ідентичність, має ознаки зазіхання на національну пам’ять і може вважатися підривом державності і зрадою національних інтересів».

Довідка: Довженко-Центр – найбільший і єдиний міжнародно визнаний кіноархів України. У ньому зберігається понад 10000 найменувань художніх, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів, понад 24 000 архівних документів з історії українського кіно і понад 400 музейних експонатів.

Зараз Довженко-Центр та KINO42 проводять серію кінопоказів «Дивне химерне фантастичне», присвячену прихованим сторінкам українського кіно і класичним стрічкам, об’єднаним темами містичного чи фантастичного.

Автор фото з обкладинки: Андрій Бойко

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь