Спецпроєкти

Портрет тестувальника: який вигляд має та чим займається QA-інженер


До Дня тестувальника, що у світі відзначається 9 вересня, IT-компанія GlobalLogic провела дослідження, щоб розібратись – хто такий сучасний QA-інженер і як можна опанувати цю професію

QA-інженер (тестувальник або фахівець з тестування програмного забезпечення) — це спеціаліст із забезпечення якості, його діяльність спрямована на покращення процесу розробки ПЗ, запобігання дефектам та виявлення помилок у роботі продукту. 

Зазвичай тестувальників поділяють на дві групи:

  • мануальні (manual) – вигадують тести і перевіряють «вручну»;
  • автоматизатори (automation) – пишуть код, який автоматизує процеси тестування.

Портрет тестувальника

Згідно з дослідженням GlobalLogic, середній вік QA-інженера в компанії – 32 роки.

51% опитаних тестувальників – у віці 31-40 років, 43,2% – у віці 20-30 років, однак зустрічаються й інженери старші 50 років. 

Досвід та навчання QA-інженерів

Майже 5% опитаних респондентів мають досвід роботи в тестуванні менше одного року, ще 11,5% – один рік. 

Найбільше тестувальників з досвідом у професії від одного до п’яти років – 44,6%.

З результатів опитування видно, що інженери послідовно розвивають свою кар’єру у тестуванні та вбачають у ній перспективи.

Більшість опитаних компанією QA-інженерів на початку кар’єри не мали профільної ІТ-освіти. Необхідні для старту навички свого часу вони отримали шляхом самоосвіти, відвідування курсів, в том числі навчальних програм ІТ-компаній.

Згідно опитування лише 18% респондентів перейшли у професію QA з інших ІТ-спеціальностей, ще 15.7% розпочали кар’єру у тестуванні зі студентської лави. Переважна більшість опитаних (майже 67%) перейшли у QA з інших професій, не пов’язаних з ІТ. Серед опитаних QA-інженерів є колишні юристи, пожежники, дитячі аніматори, комірники та навіть тренери з тайського боксу. 

На якій позиції тестувальники бачать себе через три роки 

Переважна більшість QA-інженерів (понад 50%) бачить себе у тестуванні і надалі. Ще 18% хотіли б за три роки вирости до Senior QA Engineer, а 13% – до Lead QA Engineer. 

Крім того, майже половина тестувальників (49,8%) через три роки хотіли б заробляти в межах  $2500-4000 в залежності від загального стажу та професійного рівня.

Читайте також про те, які професії в Україні зараз затребувані і яка середня зарплата на ринку праці.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь