Спецпроєкти

Postcards from Ukraine: соліст гурту Kalush Orchestra Тимофій Музичук озвучив Центральний будинок культури в місті Ірпінь


Тимофій Музичук – український музикант та сопілкар, який у 2022 році став переможцем пісенного конкурсу Євробачення в складі гурту Kalush Orchestra.

Тимофій озвучив історію зруйнованого російськими окупантами ірпінського будинку культури у межах Міжнародної кампанії Українського Інституту Postcards from Ukraine. Кампанія покликати розповісти світові розповідає про унікальні історичні та культурні памʼятки України, які були пошкоджені або повністю зруйновані під час повномасштабної війни.  

Про Центральний будинок культури в місті Ірпінь: 

Центральний будинок культури в місті Ірпінь з’явився одним із перших серед подібних закладів на території України після Другої світової. Ініціатором будівництва виступила місцева громада: люди прагнули дбати про культурний розвиток спільноти міста. 

Офіційно будинок культури відкрився восени 1954 року: глядацька зала на 484 місця, фойє, гримерна, хореографічний, вокальний і театральний класи. У перший рік існування там запрацювали близько 15 дитячих і дорослих творчих колективів.

Із плином часу насиченість культурного та соціального життя в його стінах лише зростала. 

«Люди збудували будинок культури за власної ініціативи й своїм коштом. Тут вони співали, влаштовували мовні клуби та вистави, ходили на концерти артистів, яких любили. Виступав тут і я з фольклорним ансамблем Кралиця. На сцені, якої більше вже немає», – говорить Тимофій Музичук у відео

Сам Тимофій народився і зростав у творчій родині: мати – викладачка гри на бандурі у музичній школі, бабуся – керівниця фольклорного ансамблю. Сам Музичук був артистом академічного ансамблю й викладає в Київському палаці дітей та юнацтва. 

В перші дні повномаштабної війни росії проти України, в лютому 2022 місто Ірпінь стало щитом для української столиці й потрапило під окупацію. В ході запеклих боїв прийняв на себе удар і будинок культури, який понад 70 років гуртував довкола себе жителів міста. Російські окупанти в результаті обстрілів пошкодили фасади, інтер’єри та перекриття будівлі.  

Після деокупації на знак підтримки та солідарності Ірпінь відвідали численні представники світової спільноти. Обстріляний фасад дома культури небесно-блакитного кольору та зруйновані стіни стали важливими символами кліпу на пісню знаменитого англійського співака Еда Ширана в колаборації з українським гуртом Антитіла. Також біля Будинку культури в Ірпені виступив просто неба видатний литовський піаніст Даріус Мажинтас. 

«Postcards from Ukraine»/«Листівки з України» – проєкт Українського інституту, який розповідає про зруйновані памʼятки України. За підтримки USAID створено єдину базу із близько 100 пам’яток, де можна побачити масштаби руйнувань та прочитати історію кожної українською та англійською мовами.   

Команда проєкту закликає розповідати світові про знищення української культури, розповсюджувати листівки в соцмережах та надсилати їх своїм друзям за кордоном. Світ має дізнатися правду про знищення росією культурної спадщини України. Використовуйте хештег #PostcardsFromUkraine.  

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь