Спецпроєкти

Дрони та джипи для української армії: Латвія відправить допомогу для ЗСУ


До України приїдуть 15 джипів та 195 комплектів бойових дронів Atlas PRO, побудованих за стандартами НАТО.

Частину цього обладнання вдалось придбати завдяки збору Latvijas bairaktars, ініціаторами якого виступили український журналіст Володимир Бірюков та латвійський співак Ральф Ейландс. Через місяць після запуску вдалося зібрати понад 900 тис.євро.

Організатори закрили збір передчасно та спрямували зібрані кошти на негайну допомогу ЗСУ – закупівлю 15 комплектів безпілотників (у кожному по 3 дрони Atlas PRO) для розвідки та зв’язку виробництва компанії ATLAS Aerospace та 15 джипів для української армії.

Ще 155 безпілотників, наземні станції управління, ретранслятори, кілька корисних навантажень та комплект запасних частин компанія ATLAS Aerospace та Міністерство Оборони Латвії передадуть Україні безкоштовно

Уже в жовтні ЗСУ отримають від Латвії 15 джипів та 195 дронів (65 бойових комплектів) для боротьби проти армії рф. 

Також компанія ATLAS Aerospace безкоштовно передасть українським захисникам всі потрібні гаджети для одночасної експлуатації 30 дронів. 

Кожен дрон Atlas PRO має три гвинти, камеру або тепловізор, які дають змогу вести розвідку і оперативно спостерігати за переміщенням противника та коригувати вогонь артилерії. Дрони Atlas PRO можуть працювати у складних погодних умовах. Ця техніка вже декілька років використовується американськими військовими та співробітниками НАТО.

Раніше ми повідомляли, що Україна подала заявку до НАТО у пришвидшеному порядку. Про це рішення повідомив Володимир Зеленський.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг під час свого звернення підкреслив, що Альянс не є сторою конфлікту, проте продовжуватиме підтримувати Україну і не визнаватиме результати псевдореферендумів, засуджуючи анексію українських територій.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь