Спецпроєкти

У Киргизстані скасували показ українського фільму: з якої причини?


У Киргизстані скасували показ українського фільму, який мали презентувати в межах програми 16-го Фестивалю документального кіно про права людини у Бішкеку. Про це повідомляє Docudays.

Подробиці

Представники локації повідомили організаторів/-ок фестивалю проскасування показів двох фільмів, зокрема стрічки «Цей дощ ніколи не скінчиться» режисерки Аліни Горлової. Це фільм про 20-річного Андрія Сулеймана, який разом з родиною опинився між двох воєн: в Сирії та в Україні.

Втручання в програму і заборону стрічки пояснили «пропагандою війни».

Організатори/-ки кінофестивалю – правозахисний рух «Бір Дуйно — Киргизстан» – випустили офіційний пресреліз, в якому засудили безпідставну заборону, заявили про порушення чинної Конституції та неприпустимість обмеження прав і свобод людини. Втім, звернення до Департаменту кінематографії Міністерства культури, інформації, спорту та молодіжної політики Киргизької Республіки залишилися без відповіді.

Також нещодавно через державну цензуру був скасований показ ігрового фільму «Бачення метелика» режисера Максима Наконечного на Міжнародному кінофестивалі у Каїрі (Єгипет). Стрічка розповідає історію аеророзвідниці, яка пережила воєнний злочин і повернулася з полону.

Стрічка «Цей дощ ніколи не скінчиться» увійшла до складу програми Docudays UA-2020. Фільм отримав нагороду «Найкращий повнометражний фільм» на фестивалі документального кіно Festival dei Popoli (2020), а також відзнаку кінофестивалю IDFA «Найкращий повнометражний фільм» у секції «Перша поява». Журі фестивалю у Бішкеку присудило стрічці «Гран-прі».

Представники Docudays висловили солідарність із командами фільмів та з організаторами/-ками подій, які чинять спротив заборонам, і закликають відновити покази.

Раніше ми повідомляли про грудневий кінофестиваль INTRO в Києві: от що у програмі і де купити квитки.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь